Loading Events
Jaunmoku pils aicina skolēnus uz ikgadējo Putnu dienu

(Noticis pasākums) Jaunmoku pils aicina skolēnus uz ikgadējo Putnu dienu

18.04.2024 10:00
Jaunmoku pils, , Latvija

Pasākuma informācija

Ceturtdien, 18. aprīlī, Jaunmoku pils aicina skolēnus uz ikgadējo Putnu dienu. No plkst. 10:00 dabas izzinātājiem būs iespēja vērot putnus pils parkā, klausīties interesantus ornitologu stāstus par tiem, kā arī pašiem izgatavot putnu būrus.

Kā pareizi vērot putnus, praktiskā nodarbībā Jaunmoku pils parkā iemācīs ornitologi Kaspars Funts un Dmitrijs Boiko. Viņi dalīsies arī ar interesantiem stāstiem par un ap putniem un to dzīvi.

Kaspars Funts ir Latvijas Putnu fonda valdes priekšsēdētājs, kuram jau kopš bērnības interesējusi Latvija daba un, jo sevišķi, putni. 2000. gadā nopircis pirmo binokli un devies vērot putnus, kas aizrāvuši tik ļoti, ka pamazām putnošana kļuvusi par dzīvesveidu. Ar savām zināšanām un vērtīgo pieredzi viņš labprāt dalīsies ar skolēniem, lai sekmētu izpratni par norisēm, kas ikdienā notiek dabā.

Dmitrijs Boiko ir Latvijas Dabas muzeja Zooloģijas nodaļas vadītājs, ornitologs, kurš par putniem sācis interesēties jau bērnībā. Palīdzējusi arī skolotāja, kura sākumskolā pamanījusi viņa interesi par dabu. Dmitrijs zinātniskas lietas spēj izskaidrot vienkāršotā, viegli saprotamā valodā, kas ļauj skolēniem viegli uztvert informāciju.

Putnu dienā Jaunmoku pils parkā ciemosies arī mobilā putnu klase no Ķemeru Nacionālā parka dabas centra. Pildot dažādus aizraujošus un izzinošus uzdevumus, būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas un iegūt jaunas zināšanas par putniem, to daudzveidību un nozīmi dabā.

Ikviens varēs iemācīties un uzzināt, kā pareizi gatavot putnu būrus. Katra klase varēs izgatavot savu unikālo putnu būri, kuru varēs vest sev līdzi un novietot savā teritorijā un rūpēties par to, liekot praksē iegūtās zināšanas.

Savukārt Jaunmoku pils muzeja organizētajās aktivitātēs dalībnieki varēs iepazīt putnus un to paradumus caur dažādiem uzdevumiem.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja arī izstaigāt Mežaparka pastaigu taku, kurā pievērst uzmanību putnu dziesmām, dižkokiem un parka mazajiem mistiskajiem iemītniekiem.

Dalība Putnu dienu aktivitātēs teritorijā ir bez maksas. Papildus ir iespējams apmeklēt Meža muzeju, kurā ieejas maksa skolēniem 3 EUR, skolēnu grupu pavadošajai skolotājai bez maksas, pieaugušajiem 5 EUR.

Meža muzejā ir skatāma ekspozīcija “Mežs un tā nozīme cilvēka dzīvē”, kurā daļa veltīta arī Latvijā mītošajiem putniem. Torņu zālē varēs aplūkot ornitoloģes un fotogrāfes Ēvas Krēslas fotoizstādi “Ar un par putniem”.

Grupas lūdzam pieteikt iepriekš līdz 17. aprīlim, sazinoties ar Jaunmoku pils Informācijas centru pa t. 26187442 vai info@jaunmokupils.lv.

Dalībnieki tiek gaidīti ērtā, laika apstākļiem atbilstošā apģērbā un apavos, ja iespējams – ar līdzi paņemtu binokli.

Uz tikšanos Jaunmoku pilī!

Lasīt vairāk...Citi pasākumi