Loading Events
Jāņu svinību pasākums “Rīgas zaļumballe”

(Noticis pasākums) Jāņu svinību pasākums “Rīgas zaļumballe”

23.06.2023 - 24.06.2023 04:00
Mežaparka Zaļais teātris, Rīga, Latvija

Tev varētu interesēt

Pasākuma informācija

Gada īsākā nakts un garākā diena, kurā tiek godināta daba un auglība, svinētas senču tradīcijas un notiek kārtīga izdancošanās, Mežaparkā sagaidīs svinētājus uz Rīgas zaļumballi.

Zaļumballe ir skaists un skanīgs latviešu valodas vārds, kas joprojām tiek lietots, lai apzīmētu vasaras pasākumu brīvā dabā ar mūziku un dejām. Tiesa, katrai paaudzei ar zaļumballi saistās citas asociācijas. Jaunākiem cilvēkiem tas ir burziņš estrādē ar dīdžeju, četrdesmitgadniekiem zaļumballe saistās ar “Labvēlīgā tipa” gabaliem, krāsainām gaismām lauku estrādes tumsā un došanos saullēktā cauri visai pilsētai. Tiem, kuriem jaunības gadi ritēja pēckara periodā, prātā nāk pavasara un vasaras zaļumballes ar estrādes ansambli un kāda skaista solista dziedātajiem meldiņiem. Savukārt tiem, kuri atceras “vecos labos laikus”, atmiņā palikušas zaļumballes ar pūtēju orķestri, valsi, tango un lambetvoku. Šī gada Jāņu vakaru aicinām pavadīt zaļumballes noskaņās, kur kaut ko sev tīkamu atradīs ikvienas paaudzes pārstāvji.

Visu Jāņu nakti kopā ar Jāņu bērniem pavadīs Jāņu tēvs – Latvijas Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis un Jāņu māte – Latvijas Nacionālā teātra aktrise Anna Klēvere. Tiem svētku svinētājiem, kuri nebūs paspējuši novīt Jāņu vainagu, piedāvāsim zāļu vainagu meistarklasi kopā ar profesionālu floristi. Visu nakti strādās bufete.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi