Loading Events
Jāņu svinību pasākums “Rīgas zaļumballe”

Jāņu svinību pasākums “Rīgas zaļumballe”

23. jūnijs plkst. 20:00
Mežaparka Zaļais teātris, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Līgo svētki – gada īsākā nakts, kurā tiek cildināta daba un auglība. Neiztrūkstoši ir ugunskuri, ziedu vainagi, dziedāšana un kārtīga izdancošanās.

Zaļumballe ir skaists un skanīgs latviešu valodas vārds, kas joprojām tiek lietots, lai apzīmētu vasaras pasākumu brīvā dabā ar mūziku un dejām. Tiesa, katrai paaudzei ar zaļumballi saistās citas asociācijas. Jaunākiem cilvēkiem tas ir burziņš estrādē ar dīdžeju, četrdesmitgadniekiem zaļumballe saistās ar krāsainām gaismām lauku estrādes tumsā. Tiem, kuriem jaunības gadi ritēja pēckara periodā, prātā nāk pavasara un vasaras zaļumballes ar estrādes ansambli un kāda skaista solista dziedātajiem meldiņiem. Savukārt tiem, kuri atceras “vecos labos laikus”, atmiņā palikušas zaļumballes ar pūtēju orķestri, valsi, tango un lambetvoku. Šī gada Jāņu vakaru aicinām pavadīt zaļumballes noskaņās, kur kaut ko sev tīkamu atradīs ikvienas paaudzes pārstāvji.

Visu Jāņu nakti kopā ar Jāņu bērniem pavadīs pasākuma vadītāji – apvienība “GraBulis” – aktieri Andris Bulis un Gints Grāvelis.

Koncertā piedalās etnogrupas “Ogas” un “Stiprās sievas”, muzikālā apvienība “Vintāža”, Atis Ieviņš un grupa, Ingus Ulmanis un grupa “Lādezers”, Intars Busulis un “Abonementa orķestris”, grupa “Mazais Princis” un grupa “Roja”.

Visu nakti strādās bufete.

Lasīt vairāk...

Atrašanās vieta
Citi pasākumi