Loading Events
Izstāde “Ziemassvētku brīnums”

(Noticis pasākums) Izstāde “Ziemassvētku brīnums”

05.12.2023 - 14.01.2024 18:00
Rīgas Jūgendstila centrs, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” no 2023. gada 5. decembra līdz 2024. gada 14. janvārim aicina apmeklēt izstādi “Ziemassvētku brīnums”. Jūgendstila interjerā iemirdzēsies īpaši veidoti telpu un eglīšu dekori. Līdzās vēsturiskajiem rotājumiem varēs apskatīt arī oriģinālus mākslas darbus un fotogrāfijas. Apmeklētājus priecēs arī atklātnes ar Ziemassvētku tematiku. Izstādi veidojušas mākslinieces Tamāra un Aleksandra Čudnovskas.
Šogad muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” iemirdzēsies mākslinieču Tamāras un Aleksandras Čudnovsku uzburtais brīnums. Kopumā muzejā būs apskatāmas četras dažādas svētku egles un dekorēta baltegļu zaru vītne. Svētku galvenajā eglē, kas tradicionāli novietota muzeja viesistabā, būs apskatāmi T. Čudnovskas darinātie rotājumi ar jūgendstila un Art Deco motīviem kā arī senatnīgu rotu rekonstrukcijas. Neparasta un līdz šim neredzēta būs putnu spalvu eglīte, kāda varēja būt rotājusi mājokli Ziemassvētkos 19. gs. beigās. Muzeja telpās apmeklētājiem tiks dota iespēja ieraudzīt oriģinālus mākslas darbus: rotājumus, ar roku apgleznotas, kā arī dekupāžas tehnikā apstrādātas stikla bumbas. Īpašu noskaņu radīs A. Čudnovskas ziemas ainavas, kurās mūsdienu foto tehnoloģija apvienota ar glezniecību un seno fotogrāfiju stilistiku.
Muzejs suvenīru veikalā būs pieejamas svētku atklātnes, kas izgatavotas pēc Muzeja krājuma kolekcijas paraugiem. Svētku noskaņu Alberta un Strēlnieku ielās ziemas tumšajā laikā radīs izdekorētie un izgaismotie muzeja viesistabas, ēdamistabas un kāpņu telpas logi, mudinot ielūkoties izstādē un izjust svētku prieku. Ziemassvētku brīnumainā noskaņa būs jūtama ik mirkli, arī vakaros, kad Alberta ielas greznās jūgendstila namu fasādes dodas aplūkot Rīgas viesi.

Vairāk par Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ziemassvētku gaidīšanas laikam veltītiem pasākumiem var uzzināt tīmekļvietnē svetki.riga.lv, kā arī sekot līdzi jaunumiem sociālo tīklu lapā “Rīga” un “Rīgā notiek”.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi