Loading Events
Izgaismotā Ogre 2022

(Noticis pasākums) Izgaismotā Ogre 2022

27.11.2022 - 31.01.2023 01:00
Ogres pilsēta, Ogre, Latvija

Pasākuma informācija

Izgaismotie objekti ieslēdzas līdz ar ielu apgaismojumu, aptuveni plkst. 16.00. Taupot līdzekļus, šogad pašvaldība plāno samazināt elektroenerģijas patēriņu, saīsinot dekorāciju izgaismošanas laiku, kas ir līdz plkst. 1.00.

Svētdien sākās Pirmā Advente, Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kad Ogres iedzīvotāji un pilsētas viesi svētku noskaņu var baudīt gan novada pilsētās, gan pagastos. Svētku rota šogad papildināta ar jauniem gaismas objektiem un instalācijām, kas pārsteidz ikvienu interesentu:

  • Ikšķilē, Centra laukumā – “Gaismas grāmata”;
  • Ķeguma parkā – “Saule”;
  • savukārt Lielvārdē, Rembates parkā mirdz “Lielvārdes josta un egle”.

Jau tradicionāli Ogres centrā koki izdekorēti ar gaismas virtenēm, aptinot tās ap koku stumbriem un zariem. Liepu galotnēs Brīvības ielas gājēju posmā izvietotas gaismas bumbas. Pirms diviem gadiem Mālkalnes prospektā tika izvietota kādreizējās Krievijas valdnieces Katrīnas I kariete. Arī šogad ikviens interesents var apskatīt šo gaismas objektu, kas veidots no 60 tūkstošiem lampiņu.

Liela interese pagājušajā gadā tika izrādīta par iespaidīgo objektu “Bētlemes zvaigzne” uz kāpšanas torņa Zvaigžņu ielā 11.  Grandiozās Ziemassvētku dekorācijas svars ir 2,4 tonnas, un tā veidota no vairāk nekā 66 tūkstošiem LED diožu, kas savijas vairāk nekā 6 kilometros gaismas virteņu. Arī šogad mirdzošā milzu zvaigzne priecē ogrēniešus un viesus no 23 m augstā torņa.

Savukārt lejā, iepretī Ogres novada pašvaldības ēkai, maza “Bētlemes zvaigzne” norāda uz Kristus dzimšanas ainiņu, kurā katru adventes svētdienu no plkst. 16.00 līdz 20.00 sastopamas dzīvas aitas un ganiņi. Šeit ir iespēja sasildīties pie ugunskura un dzirdēt Ziemassvētku mūziku.

Lai apskatītu rotājumus, Ogres novada Tūrisma informācijas centrs izveidojis karti ar Ziemassvētku rotājumiem un ieteicamo 4 km garo maršrutu svētku dekorāciju apskatei.

Lejuplādēt Ziemassvētku maršruta karti Ogrē!

Savukārt Ogres novada pilsētās un pagastos katras baznīcas tuvumā kā cerību un gaismas simbols izvietots eņģelis.

Lejuplādēt Ziemassvētku rotājumu karti Ogres novadā!

No 7. decembra Ogres novada iedzīvotājus un viesus priecēs akcija “Egļu stāsts”, kuras ietvaros iedzīvotāji, nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji dekorēs savu egli, radot svētku sajūtu visā novadā.

Izgaismotie objekti ieslēdzas līdz ar ielu apgaismojumu, aptuveni plkst. 16.00. 

Ziemassvētku noskaņā Ogres novads būs tērpies līdz pat janvāra beigām!

Lasīt vairāk...Citi pasākumi