Loading Events
«International Opera Stars» Galā koncerts

(Noticis pasākums) «International Opera Stars» Galā koncerts

29.06.2023 19:30
Dzintaru koncertzāle, Jūrmala, Latvija

Pasākuma informācija

Galā koncerts «International Opera Stars» Dzintaru koncertzālē 2023.gada 29. jūnijā.

Latvijā, kā Ziemeļeiropas kultūras centrā, 29. jūnijā Dzintaru koncertzālē notiks jau otrais starptautiskais jauno operdziedātāju galā koncerts, simfoniskā orķestra pavadījumā un diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Pirmais koncerts Latvijā notika 2017. gada augustā Latvijas Nacionālajā operā. Koncertā piedalījās desmit solisti un tas guva lielus panākumus.

Šī gada 29. jūnijā, uz koncertzāles skatuves mēs redzēsim septiņus jaunus solistus, kuri ir Lihtenšteinas labdarības fonda «SIAA foundation» stipendiāti. Viņi priecēs klausītājus, izpildot populārāko operas klasiku – slavenas ārijas un В.А. Mocarta, B. Bellīni, D. Rosīni, Ž. Bizē, Ģ. Doniceti, Dž. Pučīni, J. Štrausa un citu pasaules operas klasiķu skaņdarbus. Tie ir Romanas Kudriašovas (baritons, Lietuva), Inma Hidalgo (soprāns, Spānija), David Jagodic (tenors, Slovēnija), Cassandra Wyss (soprāns, Lihtenšteina), Sreten Manojlovic (bassbaritons, Serbija), Valerio Borgioni (tenors, Itālija) un Eglė Wyss (Sidlauskaite) (mecosoprāns, Lietuva).

Labdarības fonda nosaukums “Sic itur ad astra (SIAA)-foundation” (“Tā mēs ejam uz zvaigznēm”) perfekti atbilst arī tā misijai – virzīt un popularizēt jaunos operdziedātājus, nodrošinot visa veida atbalstu profesionālajā mūzikālajā attīstībā.

Jaunajiem operdziedātājiem, kuri ir pārliecinoši un apņēmīgi noskaņoti virzīties pa operas karjeras kāpnēm, labdarības fonds “SIAA foundation” palīdz organizēt koncertus ar pasaulslavenu diriģentu un simfonisko orķestru piedalīšanos, populārākajās koncertzālēs visā pasaulē. Tā, piemēram, stipendiātu koncerti un uzstāšanās notikušas Milānas Lielajā Verdi zālē (2022), Waidhofen an der Thaya Stadtsaal Austrijā (2021) un Malagas Teatro Cervantes (2022). 2022. gadā, Korejā, Seongnamas mākslas centrā notika stipendiātu galā koncerts diriģenta Daniela Agimana vadībā. Daudzi labdarības fonda stipendiāti arī šodien turpina priecēt skatītājus, uzstājoties uz pasaules vadošajām operas skatuvēm. Tā, piemēram, mecosoprāns Egle Wyss pagājušajā gadā izpildīja Venēras lomu Riharda Vāgnera operā “Tanheizers” Tokijas Jaunajā Nacionālajā teātrī.

Jaunie mākslinieki ir interesanti, daudzsološi un vienlaikus arī profesionāļi, kas sniedz koncertus slavenākajos operteātros visā pasaulē. Starp koncerta dalībniekiem ir tādu pazīstamu konkursu, kā Plasido Domingo „Operālija”, BBC „Kardifa balss” laureāti. Galā koncerta mākslinieki pārstāv dažādus Eiropas operteātrus.

Operas un simfoniskās mūzikas cienītājiem šī koncerta apmeklējums sniegs lielu gandarījumu.

Biļetes, kas pirktas uz šajā datumā paredzēto koncertu “Čigārnu šovs Alljur” ir derīgas uz šo koncertu, vai atgriežamas jebkurā tirdzniecības vietā

Lasīt vairāk...Citi pasākumi