Loading Events
Ielīgošanas pasākums “Jāņu diena lepni nāca”

(Noticis pasākums) Ielīgošanas pasākums “Jāņu diena lepni nāca”

20.06.2023 19:00
Rīgas iela 10, Valmiera, Latvija

Pasākuma informācija

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā notiks Jāņu ielīgošanas pasākums, kurā apmeklētājiem būs iespēja piedzīvot Jāņu ielīgošanas tradīcijas “ģenerālmēģinājumu”, kā arī apgūt senos Saulgriežu rituālus un paražas.

Tradicionālās dziedāšanas kopa “Burdons” aicinās apmeklētājus iesaistīties Jāņu rituālos, rotaļās un dančos, ar īsiem stāstiem un komentāriem pirms katras dziesmas vai rotaļas aicinot klātesošos pievienoties un kopīgi radīt pirmssvētku noskaņu, ko papildinās uz īpaši sagatavotas metāla pannas veiktais Jāņuguns iekuršanas rituāls. Kopas “Burdons” sastāvā piedalīsies Latvijā zināmi tautas tradīciju kopēji un speciālisti – Iveta Medene, Vidvuds Medenis, Marga Stalta, Zoja Heimrāte, Valda Vītola, kā arī dūdu un akordeona spēles meistars Māris Muktupāvels.

Pasākumu kuplinās arī Lietuvas tautas mūzikas instrumentu kapela, kas atklās pasākumu un radīs Jāņu dienas svētku garam atbilstošu noskaņu.

Latviešu tautas deju priekšnesumus sniegs Kultūras pils “Ziemeļblāzma” jauniešu TDA “Pērkons”, kura dalībnieki arī piedalīsies Jāņu rituālos, rotaļās un dančos, palīdzot un iesaistot klātesošos apmeklētājus.

Aktīvākie svētku norises dalībnieki un veiklākie Jaņubērni tiks apbalvoti ar Jāņu ozollapu vainagiem, Jāņuzāļu pušķiem un citām Jāņu tematikai atbilstošām dāvaniņām

Lasīt vairāk...Citi pasākumi