Loading Events
Gilla Band – Riga

(Noticis pasākums) Gilla Band – Riga

10.09.2023 20:00
Palladium Rīga, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Labākā īru mūzikas albuma autori “Gilla Band” jau 10. septembrī uzstāsies koncertzālē “Palladium”

Mūzikas aģentūra “8 Days A Week”, turpinot īpašas un kvalitatīvas mūzikas koncertu sēriju, 10. septembrī aicina uz koncertzāli “Palladium”, kur pirmo reizi Rīgā uzstāsies īru modernās alternatīvās mūzikas celmlauži – skaļie rokeri “Gilla Band”. Eiropai atvēlētu datumu nebija daudz, tāpēc aģentūra ir gandarīta, ka izdevies grupu atvest uz Baltijas valstīm.

Pirms dažiem gadiem albums “The Talkies”, ko 2019. gadā izdeva tolaik vēl par “Girl Band” dēvētais kvartets, ieņēma pirmo vietu “The Irish Times” aptaujā par visu laiku labāko īru albumu. Vai domājat, ka tituls “Labākais īru albums” nav pietiekami iespaidīgs? Galu galā – tie nav amerikāņi vai briti… Bet palūkojiet, kādas mūzikas zvaigznes nāk no šīs brīnumainās salas: “U2”, “The Cranberries”, Šineida O’Konora, “My Bloody Valentine”, “Fontaines D.C.”, “The Pogues”, “Thin Lizzy”, “Ash”, “Therapy?”, Van Morisons, Rošīna Mērfija un daudzi citi.

Gilla Band – Backwash

https://youtu.be/q07rF2E-0Hw

Daudzi pamatoti slavē grupas “Gilla Band” tumšo un satraucošo skanējumu, kas dekonstruē popmūzikas ideju un atjauno to no paša sākuma. Piemēram, grupa visas albuma “The Talkies” dziesmas ierakstīja vienā tonalitātē un apzināti izvairījās no vietniekvārdiem dziesmu tekstos.

Iespējams, bez “Gilla Band” nebūtu ne “IDLES”, ne “Fontaines D.C.”, ne daudzu citu, jo viņi visi izveidojās pēc sastapšanās ar šo grupu un tās skanējumu, kas atstāja satriecošu iespaidu. Jo šī ir mūzika, kas aktīvi pretojas tādiem nogurušiem jēdzieniem kā skaidras melodijas un paredzami teksti.

“Gilla Band” ar saviem mežonīgajiem priekšnesumiem, kas tiek raksturoti kā haotiski, elektrizējoši un patiesi bīstami – kā pēdējā ballīte pirms apokalipses –, nav vienkārši grupa, bet gan spēks!

Koncerta rīkotāji zina un garantē, ka nepiedāvā jums pirkt kaķi maisā. Tieši dzīvajos priekšnesumos atklājas “Gilla Band” nevaldāmā enerģija, savus instrumentus mūziķi spīdzina ar saltu precizitāti un velnišķīgu apņēmību, bet harizmātiskais vokālists un tekstu autors Dara Kīlijs (Dara Kiely) atklāj savu sadrumstaloto iztēli.

Gilla Band – Post Ryan

https://youtu.be/fk_UX8sQ1LY

Līdz 2021. gada rudenim grupu sauca “Girl Band”, taču vēlāk mūziķi nolēma, ka šis nosaukums ir maldinošs. Grupas aizsākums meklējams 2011. gadā Dublinā, kur pulcējās vokālists Dara Kīlijs (Dara Kiely), ģitārists Alans Dugans (Alan Duggan), basģitārists Daniels Fokss (Daniel Fox) un bundzinieks Ādams Folkners (Adam Faulkner). Pirmie pašu izdotie singli un ārkārtīgi kaislīgie koncerti dzimtajā Īrijā un Lielbritānijā piesaistīja leģendārās ierakstu kompānijas “Rough Trade” dibinātāja Džefa Trevisa uzmanību. Mūzikas kritiķi atzina, ka tā patiešām ir viena no iespaidīgākajām grupām, kas rada “aizraujošu un draudīgu troksni”. Grupas atvērto pieeju mūzikai atklāja dīdžeja Blawan dziesmas “Why They Hide Their Bodies Under My Garage?” kaverversija, kas krietni paplašināja “Gilla Band” fanu loku.

Gilla Band – Going Norway

https://youtu.be/7RZrAwszmfY

Grupa ir ierakstījusi daudzus singlus un minialbumus. Debijas albums “Holding Hands with Jamie” iznāca 2015. gadā, pēc dažu gadu pārtraukuma, kam iemesls bija grupas dalībnieku veselības problēmas, sagaidījām “The Talkies” (2019) un pagājušajā gadā “Most Normal”.

Lai gan grupa “Gilla Band” vienmēr ir strādājusi lēni un pamatīgi, saskaņā ar ietekmīgā mūzikas avota “Pitchfork” teikto, “Most Normal” ir viņu līdz šim rūpīgākais darbs, kas ir stundu ilgo mēģinājumu rezultāts Covid-19 ierobežojumu laikā. Neuztraucoties par to, kā šīs dziesmas atskaņot dzīvajā, mūziķi vairāk pievērsās skaņu veidošanai un brīvības baudīšanai bez producentu vadības. “Pitchfork” norāda, ka “Gilla Band” skaņas nospiedums jau no paša sākuma ir bijis dzelžains: Kīlija ikdienišķie, taču sirreālie dziesmu teksti, Folknera dārdošie ritmi, Dugana griezīgās ģitāras partijas un Foksa spēja likt savam instrumentam skanēt kā jebkam, tikai ne kā basģitārai.

Gilla Band – Shoulderblades

https://youtu.be/xdnA7qQCF0k

Klausoties “Gilla Band”, galvā skan nevis konkrēti instrumenti, bet zemē ietriecošos betona plākšņu dārdoņa, no sliedēm noskrējuša vagona čīkstēšana vai robotbišu draudīgā dūkoņa. Tas ir tāpat kā ēst patiešām asu ēdienu, smejas grupas jokdaris Daniels Fokss, – tik sāpīgi, ka ir pat patīkami.

https://gillaband.com
https://www.instagram.com/gillaband
https://www.facebook.com/gillaband
https://twitter.com/gillaband
https://www.youtube.com/gillaband

Vairāk informācijas: http://www.8dw.lt

Lasīt vairāk...Citi pasākumi