Pasākuma informācija
Georgijs Osokins ir starptautiski atzīts izcils pianists, kuram piemīt spēcīga harisma un kura karjera vēl ir pašā plaukumā. Gidons Krēmers uzteic mūziķa daudzpusīgumu, ievērojamais pianists un pedagogs Sergejs Babajans slavē Georgiju kā reti sastopamu īstenu šopēnistu, savukārt žurnāls Gramophone pianistu salīdzina ar leģendāro Emīlu Gilelsu.
Speciāli Liepājai Georgijs Osokins sagatavojis jaunu programmu ar ļoti interesantu, neparastu skaņdarbu salikumu. Pianists saka: “Meklējot jaunus krastus, citu sonoriku un svaigumu, atskaņošu Haidna un Brāmsa klaviermūziku, ko sāku spēlēt pavisam nesen. Skanēs spožā un vēlīnā Haidna sonāte un agrīnā, ļoti mistiskā un romantiskā Brāmsa Sonāte. Koncertceļojumu sāksim ar trim skaistām Mendelszona “Dziesmām bez vārdiem”, bet programmas kulminācijā izskanēs Lista “Sonāte pēc Dantes lasīšanas”, kuru ļoti mīlu un bieži atskaņoju daudzās pasaules malās.”
Koncerta pirmajā daļā labi sader vienkop Mendelszons un Brāmss: abi dzimuši Hamburgā, abi bija ciešā draudzībā ar Robertu Šūmani, abiem piemita līdzīgi ievirzīts klasicistisks skats uz mākslu. Līdzās Mendelszona apburošajām miniatūrām Georgijs licis deviņpadsmitgadīgā Brāmsa Otro klaviersonāti, kas veltīta Roberta Šūmaņa dzīvesbiedrei Klārai Šūmanei un kurā ievīts agrīnas vācu mīlasdziesmas citāts.
Otrās daļas sākumā klausīsimies vienu no beidzamajām Jozefa Haidna klaviersonātēm, kas slavena ar harmonijas un struktūras negaidītībām; pēc tam būs Friderika Šopēna atmiņas par Paganīni koncertu, ko deviņpadsmit gadus vecais jauneklis klausījās Varšavā un kas atstāja uz viņu neizdzēšamu iespaidu; un visu vainagos Franča Lista iespaidīgā fantāzija, kas radusies Dantes “Elles” iespaidā.
Starptautisku ievērību Georgijs Osokins guva ar piedalīšanos un skatītāju atzinības iegūšanu XVII Šopēna konkursā Varšavā. Viņa interpretācijas tika atzītas par revolucionārām un neparedzamām. Neilgi pēc šī konkursa Georgijs debitēja Berlīnes Konzerthaus, Rūras pianisma festivālā, Hamburgas Laishallē un Elbas filharmonijā. Viņš piedalījis Bernes International Piano Series, Lokenhauzas un Gštādes festivālā, uzstājies Katovices koncertzālē, Japānā, Dienvidkorejā un kā Nelsona Freires aizstājējs muzicējis Vankūveras Playhouse. Beidzamajos gados notika Georgija debija Londonas Vigmorzālē, Zalcburgas festivālā, Milānas Verdi zālē, Šanhajas mūzikas festivālā un Kārnegija nama Stern Auditorium.
2024. gads iezīmīgs ar debijas solokoncertu Bulēza zālē Berlīnē un turneju kopā ar Izraēlas filharmonisko orķestri, aizstājot Rūdolfu Būhbinderu. Georgijs ir Kremerata Baltica pastāvīgais viesmākslinieks. Klajā nākuši vairāki albumi ar Georgija Osokina spēli.
Programma:
I daļa
Fēlikss MENDELSZONS No cikla “Dziesmas bez vārdiem”
“Svētceļnieka dziesma” op. 67 nr. 3
“Elēģija” op. 85 nr. 4
“Zaudētās ilūzijas” op. 67 nr. 2
Johanness BRĀMSS Otrā klaviersonāte fadiēzminorā op.
II daļa
Jozefs HAIDNS “Lielā sonāte” Mibemolmažorā Hob. XVI/52
Frideriks ŠOPĒNS – Francis LISTS “Atmiņas par Paganīni” op. posth.
Francis LISTS Fantāzija quasi sonāte “Pēc Dantes lasīšanas” S. 161
Norises vieta: Lielā zāle
Norises ilgums: koncerts divās daļās, aptuveni 1 stunda un 50 minūtes (ieskaitot starpbrīdi)
Organizē: Lielais dzintars
Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds
Biļetes: no 12,00 eiro. Pasākumam tuvojoties, biļešu cena var tikt mainīta.
Ieteicamais vecums: 7+
Atlaides:
Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Goda ģimenes apliecības (“3+ Ģimenes kartes”) vai LT (“Šeimos kortelė”), vai EST (“Perekaart”) īpašniekiem – 25%
NB: apmeklējot koncertu, apmeklētājam jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.
Grupu biļetes:
10–30 personas – 20%
30 un vairāk personas – 25%