Loading Events

(Noticis pasākums) Festivāls ARĒNA

19.10.2019 - 02.11.2019 19:00
Rīgas Motormuzejs, Rīga, Latvija

Tev varētu interesēt

Pasākuma informācija

Klavesīns, blokflautas, elektronika, arfa, skanošs milzu sapņu ķērājs, no slēpēm taisīta ģitāra, kanalizācijas trubu taures, dziedoši dārzeņi, runātais vārds… Šie oriģinālie skaņrades avoti, netradicionāli ansambļu sastāvi, improvizācija, džezs un arvien jauni pārsteigumi mūsdienu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumos jūs gaida Jaunās mūzikas festivālā ARĒNA 2019, kas notiks Rīgā no 19. oktobra līdz 2. novembrim!

ARĒNA ir laikmetīgās mūzikas festivāls, kas kopš 2002. gada ik rudeni Latvijas koncertzālēs pulcē jaunās mūzikas komponistus, atskaņotājmāksliniekus un klausītājus no daudzām pasaules valstīm. Festivāla moto SAKLAUSI NĀKOTNI! ietver sevī galveno festivāla ideju un mērķi – rādīt mūsdienu mūzikas dažādību visā tās krāšņumā, veicinot jaunas mūzikas tapšanu, atskaņošanu un dokumentēšanu.

ARĒNA neapšaubāmi ir viens no novatoriskākajiem kultūras notikumiem Latvijā un bez tā nav iedomājama mūsdienu mūzikas kultūras sistemātiska un loģiska attīstība Latvijā. ARĒNAS idejas autori ir komponists Pēteris Vasks, muzikoloģe Baiba Kurpniece, obojists un diriģents Normunds Šnē, Latvijas Radio kora diriģenti Sigvards Kļava un Kaspars Putniņš, komponists Andris Dzenītis un VSIA “Latvijas Koncerti“ direktors Guntars Ķirsis.

Daudzi jo daudzi latviešu mūzikas pirmatskaņojumi ARĒNAS ietvaros devuši labu impulsu izpildītājmākslinieku attīstībai Latvijā, kas savukārt padarījusi iespējamu sadarbību ar izcilākajiem pasaules komponistiem un izpildītājmāksliniekiem visaugstākajā profesionālajā līmenī. Savas pastāvēšanas laikā festivāla īpašo viesu vidū bijuši tādi izcili mākslinieki kā Arvo Pērts (Arvo Pärt), Džo Zavinuls (Joe Zawinul), Haincs Holigers (Heinz Holliger), Gevins Braiarss (Gavin Bryars), Ģērģs Ligeti (György Ligeti), Maurisio Kāgels (Mauricio Kagel), Stīvs Reihs (Steve Reich), Magnuss Lindbergs (Magnus Lindberg) un citi.

Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA notiek ar Rīgas festivālu mērķprogrammas atbalstu, sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu un VSIA Latvijas koncerti.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi