Loading Events
Dzelzs Vilks. Jura Kaukuļa jubilejas koncerts. Rīga

(Noticis pasākums) Dzelzs Vilks. Jura Kaukuļa jubilejas koncerts. Rīga

12.09.2020 20:00
Mūzikas nams Daile, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Saistībā ar Latvijā izsludināto ārkārtas stāvokli grupa Dzelzs Vilks lēmusi pārcelt 18. aprīlī Mūzikas namā “Daile plānotos koncertus Jura Kaukuļa jubilejas zīmē uz 12. septembri.

Derīgas visas līdz šim iegādātās biļetes.

Lai mums visiem stipra veselība, vēl daudz jubileju, palīdzam viens otram, klausāmies Dzelzs Vilku un daudz labas mūzikas, un, protams, paliekam mājās!

*********

2020. gada 12. septembrī, leģendārā latviešu rokgrupa “Dzelzs vilks” aicina uz koncertu Rīgā, Mūzikas namā DAILE. Koncerts notiks grupas solista un dziesmu autora Jura Kaukuļa pusgadsimta dzimšanas dienas zīmē. 

Pirmās 100 stāvvietas – EUR 11,00

Koncertā skanēs sulīgākās dziesmas no dažādiem “Dzelzs vilka” daiļrades posmiem, tāpat arī fanus priecēs populārākās kompozīcijas un pavisam jaunas dziesmas. Koncertos nedzirdētās versijās izskanēs arī Jura Kaukuļa kompozīcijas, tapušas radošās sadarbībās kopā ar dažādiem māksliniekiem.

Juris Kaukulis, kurš 2020. gada februārī svin pusgadsimta dzimšanas dienu, ir latviešu mūziķis, rokgrupas “Dzelzs Vilks” vadošais solists un ģitārists, kura balss tembrs, harizmātiskā uzstāšanās maniere un nebeidzamā enerģija ārpus standartiem nav sajaucama ne ar vienu citu – ne velti 90. gados viņš alternatīvajā metālmūzikas skatuvē dēvēts par Panku.
Jura dibinātā grupa “Dzelzs vilks”, kas, gadiem ejot, kļuvusi arī par paša mūziķa alter ego, ir viena no populārākajām Latvijas rokgrupām, kas saņēmusi ievērojamu skaitu apbalvojumu gan par labākajiem roka un folka albumiem, gan dziesmām. Grupu 1991. gadā Juris Kaukulis, tolaik garmatains metālmūzikas fans, dibina dzimtajā Mālpilī kā metālmūzikas apvienību, kas gūst atzinību 90. gadu Latvijas alternatīvās mūzikas scēnā. Šobrīd tolaik izdotajiem albumiem “Mirušās kaijas” un “Palodze” ir Latvijas metālmūzikas kulta ierakstu statuss.
Uz plašāka popularitātes viļņa “Dzelzs vilks” Jura vadībā nokļūst pēc tūkstošgades mijas, līdz ar albumiem “Lai arī tu būtu ar mani” (2001) un “Ļauj man tevi” (2003), kam seko “Manās mājās sieviešu nav” (2004), “Sārtā rītausma” (2007), kā arī Dailes teātra izrādei “Tas trakais, trakais Harijs” rakstītais albums “Dzelzs vilka teātris” (2009). Top arī kopā ar “Dzelzs vilku” radītie un latviešu folkloras iedvesmotie albumi “Vakara zvaigzne” (2005) un “Uijā, uijā nikni vilki” (2008), arī rokmūzikas albumi “Dzīvnieks pilsētā” (2011) un “Perfekta rītdiena” (2014), iznāk arī labāko dziesmu izlase dubultalbumā “Dziesmas pilnmēness naktī” (2016).
Paralēli Juris Kaukulis rakstījis mūziku teātra izrādēm Dailes un Leļļu teātros (“Man arī būtu bail”, “Tas trakais, trakais Harijs”, “Riķa un Niķa stiķi”, “Makss un Morics”, “Puscilvēki”), tāpat arī mūziku Olgas Žitluhinas dejas izrādēm, kinofilmām un televīzijas seriāliem (“Šķiršanās formula”, “16+”), kā arī pats nokļuvis aktiera lomā, atveidojot vienu no galvenajām lomām Andreja Ēķa filmā “Klases salidojums”.
Jauni radoši meklējumi likuši izveidot arī jaunfolka mūzikas projektu “Jauno Jāņu orķestris”, izdodot albumus “Kālabad” un “Ieviņa”. Sarakstīts un kopā ar JJO ieskaņots arī skaņu celiņš Rozes Stiebras Latvijas simtgades animācijas filmai “Saule brauca debesīs” (2018).
Jura dziesmas – “Balerīna”, “Oranži mati”, “Uijā, uijā nikni vilki”, “Ļauj man tevi”, kā arī jaunākās: “Tu vilki nakti”, “Bīstami vārdi”, “Ieviņa” un “Tās vēl nav beigas” kļuvušas par latviešu roka un postfolka klasiku, un arvien pulcē visu vecumu klausītājus mūziķa koncertos.

Lasīt vairāk...Citi pasākumi