Loading Events

(Noticis pasākums) DOMINA BACK TO SCHOOL | Ozols, Kreisais Krasts, Viņa

02.09.2022 19:00
Domina Shopping, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Festivāla noslēgumā – piektdienas vakarā, 2.septembrī plkst.19 uz
koncertu aicinās Viņa, apvienība «Kreisais krasts» un reperis Ozols.

VIŅA

Viņa ir ekspresīva, bezbailīga un daudzpusīga mūziķe, kas profesionāli uz mūzikas skatuves darbojas no 2015. gada. Viņa līdz šim izdevusi divus studijas solo albumus un vienu EP kopā ar grupu «Bandmaster». Visas trīs ieraksti saņēmuši Mūzikas ierakstu gada balvu «Zelta mikrofons», tos varējuši novērtēt arī klausītāji lielākajās Latvijas pilsētās un festivālos, kā arī ārzemēs.

Kreisais Krasts

«Kreisais Krasts» (KK) ir viena no lielākajām un visilgāk pastāvošajām hiphopa apvienībām Latvijā, kurai šogad aprit 20 gadi. KK biedru rindās kopumā ir vairāk nekā 20 reperi. «Kreisais Krasts» sākotnēji apvienoja Pārdaugavas repmūzikas pārstāvjus. Kopš dibināšanas 2002. gadā KK kustība strauji attīstījās, tas bija sākums daudziem mūzikas producentiem, reperiem, graffiti zīmētājiem un citiem māksliniekiem, kas tagad jau ir labi zināmi Latvijā. 2019. gada augustā izdots apvienības debijas albums «Tilts», kas atzīmēts ar Vislatvijas tūri un vērienīgu koncertu «Hanzas Peronā». 2020.gada septembrī izdots otrais albums «Krasta FM».

Ozols

Ģirts Rozentāls jeb Ozols ir viens no veiksmīgākajiem Latvijas hiphopa mūzikas stila pamatlicējiem. Muzikālo darbību uzsāka 1996.gadā grupu «Fact» un «Rool Makaz» sastāvā. Pēc vairāku gadu pārtraukuma 2015.gadā Ozols atgriezās mūzikas apritē ar savu piekto studijas albumu «Atpakaļ nākotnē», kam sekoja vēl vairāki ieraksti. 2019. gads bija viens no veiksmīgākajiem izpildītāja karjerā: tika saņemtas trīs Latvijas Mūzikas ieraktu gada balvas, ierakstīts singls «Kūdra deg» kopā ar grupu «Latgalīšu reps». Gada sākumā Ozols piedalījās «Republikas tūrē» kopā ar hip hop izpildītājiem ansi, Edavārdi un Viņu. Vasaras galvenais notikums – «Jubilejas koncerts» – spēja piepildīt pilnas Siguldas pilsdrupas. Koncerts daudziem palicis atmiņā ar īpašu enerģiju un atmosfēru. Vasaras nogalē izpildītājs kopā ar «bītmeikeru» apvienības «Katapullt» dalībnieku Helmutu Šteinu izdeva īso albumu «Kruīza Kontroles Zēni». Gada nogalē Ozols uzstājās ar īpašu koncertprogrammu «Neona pilsētas – sāgas noslēgums». Gada nogalē saņemta arī Autortiesību bezgalības balva par dziesmu «Salauzta sirds» kopā ar Donu un Kasparu Ansonu.

 

Lasīt vairāk...Citi pasākumi