Loading Events
DAINU PARAFRĀZES. Folkloras un džeza sinerģija

(Noticis pasākums) DAINU PARAFRĀZES. Folkloras un džeza sinerģija

29.12.2023 19:00
Baltais flīģelis, Sigulda, Latvija

Pasākuma informācija

DAINU PARAFRĀZES
Folkloras un džeza sinerģija. Oriģinālkompozīcijas un aranžijas. Balss un instrumentu saspēle

Mūziķu apvienība “AKA”:
Aleksandra ŠPICBERGA – balss
Kaspars KURDEKO – sitamie instrumenti, perkusijas
Atis ANDERSONS – Hamonda ērģeles
Teodors KERIMOVS – soloģitāra

Koncerta programmā – džeza un folkloras sinerģijas inspirētas tautasdziesmu apdares un oriģinālkompozīcijas mīsies ar mūziķu izvēlētām latviešu komponistu melodijām “AKA” lasījumā.

“AKA” apvienojušies džeza mūzikas lielmeistari Atis Andersons un Kaspars Kurdeko, kuru vārdi labi pazīstami Latvijā un ārpus tās, un jaunā dziedātāja Aleksandra Špicberga. Koncertprogrammā DAINU PARAFRĀZES apvienībai pievienojies soloģitārists Teodors Kerimovs.

“AKA” apzināti veidojusies kā brīva telpa pieredzē balstītu jaunu muzikālu risinājumu meklējumiem. Apvienībā “AKA”, līdzīgi kā ūdenskrātuvē, kopā satecējušas mūziķu atšķirīgās pieredzes, dažādie mūzikas un spēles stili un pieejas. Līdzīgi kā akas rok tik ilgi, līdz tiek atrasts nevainojami skaidrs, tīrs ūdens – tā arī mūziķi savos meklējumos nebaidās “rakt dziļi” – un, meklējot pēc jaunā, pievērsušies saknēm – latviešu tautas dainām, kā neizsmeļamai melodikas, lirikas un vieduma krātuvei.

Visi mūsu tautas raksti un spēks ir mūsos pašos!

Aicinām uz neparastu Vecgada koncertu, kurš sola bagātīgu iedvesmas un pozitīvas enerģijas lādiņu – tā, lai spēka pietiek visam nākamajam gadam!

Koncerts vienā daļā.

 

Lasīt vairāk...Citi pasākumi