Loading Events
BRĪDIS PĒC VAKARIŅĀM kopā ar Rēziju Kalniņu un “MoonBach”

(Noticis pasākums) BRĪDIS PĒC VAKARIŅĀM kopā ar Rēziju Kalniņu un “MoonBach”

30.08.2023 19:00

Pasākuma informācija

Svinot OratoriO jaunās sezonas sākumu, 30. augustā plkst. 19.00 koncertprogrammā “Mēness mūzika un dzeja” uzstāsies vijolniece Azade Magsodi (Azadeh Maghsoodi) (Irāna, Vācija), aktrise Rēzija Kalniņa un pianists Andis Paegle (Vācija).

Programmā tiks apvienota atmosfēriska mūzika un persiešu dzeja aktrises Rēzijas Kalniņas lasījumos. Skanēs Johana Sebastiana Baha tēmas ar persiešu un latviešu mūzikas improvizācijām, aizsniedzoties līdz Astora Piacollas daiļradei un džeza aranžējumiem. Programmas mūzikas un persiešu dzejas izvēli vieno Mēness, visu vientuļo un skumjo aizstāvis, komponistu un mūzu iedvesmotājs. Mēness palīgi ir mūziķi no Vācijas – irāņu izcelsmes vijolniece Azade Magsodi un latviešu izcelsmes pianists Andis Paegle, kas pulcējuši skatītājus koncertos visā Eiropā un lutinājuši mūzikas gardēžus vairākos studijas ierakstos. Par trešo īpašo dueta dalībnieku var uzskatīt leģendārās elektriskās klavieres Fender Rhodes ar īpaši maigu, atmosfērisku skanējumu.

Vijolniece Azade Magsodi un pianists Andis Paegle 2019. gadā izveidoja unikālu starptautisku projektu “MoonBach”, lai izpildītu pazīstamus J.S.Baha (1685-1750), H.I.F. Bībera (1644-1706) un citu komponistu muzikālos kodus apvienojumā ar jaunradītiem džeza, improvizētās un eksperimentālās mūzikas elementiem. Projekta “MoonBach” izpildītās programmas iezīmē laika nozīmi mūzikā, kur dažādu gadsimtu mūzika savijas kā viena, pārkāpjot laika un telpas robežas. Programmu veidošanā tiek izmantotas astronomu Nikolaja Kopernika (1473-1543) un Johana Keplera (1571-1630) vīzijas par mūzikas un planētu sistēmas mijiedarbību, astronomiju un harmoniju. Projekta “MoonBach” veidotās programmas izceļ planētu un kosmosa ietekmi ne tikai uz komponistiem un to kompozīcijam, bet arī uz cilvēci un kultūru visos laikos.

Koncertprogrammā piedalās:

Azade Magsodi (vijole) (Irāna, Vācija)
Rēzija Kalniņa (lasījumi)
Andis Paegle (ērģeles, 470i, Fender Rhodes) (Vācija)

Lasīt vairāk...Citi pasākumi