Pus cilvēks, pus zvērs – dzims ķēvei dēls
Kā tērauds, kā krams – neuzveicams

23.augustā Lucavsalā tiks atzīmēta Baltijas ceļa 30. gadadiena un šim notikumam par godu atdzims metālopera “KURBADS. ĶĒVES DĒLS”!

IEEJA BEZ MAKSAS!

Metāloperas stāsta pamatā ir latviešu tautas pasaka par Kurbadu. Cilvēka griba, pašattīstības ceļš, cīņa ar iekšējiem un ārējiem dēmoniem, iniciācija – šīs tēmas ir pasakas centrā un savu aktualitāti nav zaudējušas arī šodien. Metālopera ir pasakas 21. gadsimta interpretācija. Vienīgo izrādi tā piedzīvoja 2017. gada vasarā un kļuva par vienu no spilgtākajiem notikumiem Latvijas kultūrā, saņemot gan neviltotu skatītāju, gan profesionāļu atzinību.

Uzvedumā piedalās folkmetāla grupa „SKYFORGER”, mūsdienu dejas dejotāji.

Režisore Inga Tropa, scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu mākslinieks Kristians Aglonietis, mūzika - grupa “Skyforger”, horeogrāfi Guntis Spridzāns, Liene Stepena, Liene Grava.

Lomās: Teicēja – Zane Jančevska, Kurbads – Ģirts Bisenieks, Čūska Ragana – Liene Stepena. Dejotāji: Ivars Broničs, Gints Dancītis, Liene Grava, Jūlija Kobceva, Aldis Liepiņš, Artūrs Nīgalis, Rūta Pūce, Reinis Rešetins, Asnate Rikse, Maija Sukute.

Pasākumu rīko Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar STORY HUB.

Pasākuma atrašanās vieta