Mākslinieces Anda_abstract gleznu izstāde “BŪT MEŽĀ Jaunmoku pilī”

Mākslinieces Anda_abstract gleznu izstāde “BŪT MEŽĀ Jaunmoku pilī”

Š.g. 2. martā plkst. 14:00 Jaunmoku pilī atklās mākslinieces, abstraktā ekspresionisma pārstāves Anda_abstract gleznu izstādi “BŪT MEŽĀ Jaunmoku pilī” – par skaistajiem Latvijas mežiem un unikālo Jaunmoku pili. Izstādes atklāšanas pasākumā būs tikšanās ar pašu mākslinieci un muzikāli priekšnesumi par meža tēmu Jura Patrika izpildījumā.

Mākslinieces Anda_abstract izstādes galvenā tēma – BŪT MEŽĀ un Jaunmoku pils – sena atpūtas un medību pils ar plašu teritoriju, greznu rožu dārzu un visapkārt mežu ieskauta. Jaunmoku pilī, kurā ir apvienotas negotiskā stila formas ar jūgendstila elementiem atrodas arī meža ekspozīcija, kurā var iepazīt Latvijas mežu bagātīgo valstību.

“Mežs man ir īpaša vieta, mana baznīca, kur smeļos spēku un iedvesmu,” tā saka pati māksliniece Anda_abstract par mežu.

Jaunmoku pilij Anda_abstract ir uzgleznojusi īpašu lielformāta darbu “Pils mežā”, kur savā abstraktajā manierē māksliniece attēlojusi grezno Jaunmoku pili ar ziedošajiem rožu krūmiem un mežu visapkārt. Darbā “Pils mežā” ir izmantotas akrila krāsas un zelts dažādās klāšanas tehnikās, kombinējot zilās, violetās, zaļās un baltās krāsas vairākos slāņos, lai atainotu Jaunmoku pils skaisto neogotikas un jūgendstila arhitektūru.

“Gleznojot Jaunmoku pili ar tās daudzajiem tornīšiem, košo daktiņu jumtu un ainavisko apkārtni, ar spilgtajiem krāsu toņiem atspoguļoju tās izsmalcināto arhitektūru un interjera noskaņu,” –  tā māksliniece Anda_abstract saka par savu radīto lielformātu.

Anda_abstract “Būt Mežā Jaunmoku pilī” izstādes atklāšanā 2. martā plkst. 14:00 būs iespēja pirmoreiz apskatīt Jaunmoku pilij veltīto lielformāta darbu “Pils mežā”, kā arī baudīt īpašus muzikālus priekšnesumus jaunā mūziķa un komponista –  Jura Patrika izpildījumā uz džambas par meža tēmu. Būs klausāms arī pirmatskaņojums J. Patrika sakomponētajam perkusiju skaņdarbam “Meža elpa”.

Izstādes norises laikā Jaunmoku pilī notiks meistarklase, kuru vadīs pati māksliniece, – tā ir lieliska iespēja ieskatīties abstraktās mākslas pasaulē un gūt radošu iedvesmu līdzdarbojoties. Informācija par meistarklašu datumiem būs pieejama Jaunmoku pils mājas lapā un sociālajos kontos.

Anda_abstract meža un dabas tēmai ir radījusi virkni dažādu darbu, kā “Tavs Mežs”,  “Sapņu mežs”, “ Zaļais Mežs”, “Pazust pļavā”, “ Zelta Smilgas”, “Vasara”, “Zāle aug” un daudzus citus un gleznas no sērijas Oāze. Visi mākslinieces darbi apskatāmi www.digitalartjump.com mājas lapā.

Izstāde “BŪT MEŽĀ Jaunmoku pilī” būs apskatāma no 25. februāra līdz 28. aprīlim!

Izstāde apskatāma muzeja darba laikā, katru dienu no 9:00 – 17:00. Ieejas maksa: pēc muzeja cenrāža.

Vairāk informācijas: https://jaunmokupils.lv/
Biļetes: https://jaunmokupils.lv/veikals/muzeja-apmeklejums/

Iesaki rakstu draugiem!