Mākslas salons “Atmoda”

Mākslas salons “Atmoda”

Galerija un kultūrtelpa MASA studija lepni izziņo pirmo no mākslas salonu sērijas grupu izstādēm – “Atmoda”, kura norisināsies no 2024. gada 28. marta līdz 26. maijam.

Jaunā projekta koncepcija ir iedvesmota ar 19. gadsimta Parīzes mākslas salonu vēsturi, kad dažādu līmeņu un stilu mākslinieki ieradās, lai izstādītu savus jaunākos darbus, dodot impulsu novatoriskām idejām mākslas sabiedrībā. Grupas izstāde “Atmoda” ir veltīta iedvesmas un atbalsta avota sniegšanai, prezentējot mākslas darbus, kas simbolizē cerību, atjaunošanos un jaunu skatījumu uz pasauli mūsdienu izaicinājumu kontekstā.

Atmodas koncepcija mākslā var tikt interpretētā dažādi. Tā var tikt uztverta kā ziedošu augu attēlojumi, simbolizējot sākumu jaunai dzīves ciklam, vai arī kā atspoguļojums sabiedrības transformācijām un individuālām pārdomām, kas liek atcerēties Renesanses laikmetu. Izstāde “Atmoda” aicina apmeklētājus izpētīt šo interpretāciju daudzveidību, piedāvājot pauzi no ikdienas steigas un iespēju aizdomāties par mākslas neizsīkstošo lomu kā avotu cerībām un pārmaiņām.

Izstādē tiks prezentēti 13 mākslinieku darbi, katrs no tiem dalīsies ar savu unikālo redzējumu par tēmu. Kuratora izpratnē izstāde rada harmoniju, apvienojot atzītu mākslas meistaru darbus ar tiem, kas nesen uzsākuši savu radošo ceļu. Izstādes viesi varēs vērot, kā caur mākslu izpaužas cilvēka dabas noturība, iedzimta ticība labākai nākotnei, spēja pielāgoties un mācīties.

Mākslas salons "Atmoda"

Izstādes “Atmoda” atklāšana notiks 2024. gada 28. martā no plkst. 18:00 līdz 22:00 Elizabetes ielā 67, galeriju vakara “Riga Last Thursdays” laikā, un to papildinās JMRMV talantīgo studentu Darjas Kildišas un Arīnas Auziņas akustiskais priekšnesums plkst. 19.00.

Projekta dalībnieki

Svetlana Griskovec-Kiisky, Karine Paronyanc, Nikolajs Krivišeins, Vladimirs Pavlovs, Olga Sarukhanova, Julia Zeleznaka, Svetlana Chertkova, Hugo Zauerhagens, Katrīna Tračuma, Elizaveta Povysheva, Olga Golovko, Sandra Osīte, Inta Gloda

Izstādes kuratore – Ksenija Afanasjeva

Galerijas darba laiks:

Ceturtdiena-Sestdiena: 14:00-20:00

Svētdiena: 12:00-18:00

Iesaki rakstu draugiem!