Anša Rozentāla personālizstāde “Skats Apkārt”

Anša Rozentāla personālizstāde “Skats Apkārt”

No šī gada 2. februāra līdz 31. martam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” Lielajā zālē būs apskatāma gleznotāja Anša Rozentāla personālizstāde “Skats Apkārt”.

Izstāde “Skats Apkārt” iepazīstina apmeklētājus ar mākslinieka jaunāko gleznu sēriju, kurā autors pēta ainavu žanra transformāciju caur laikmetīgās mākslas prizmu. Izstāde ir kā sava veida vizuāla eseja, kurā Ansis Rozentāls skaidros savu redzējumu par ainavu, tās lomu viņa  dzīvē un vienlaikus dabas mūžīgo un mainīgo būtību. Viņa darbos ir redzama izteikta otas triepienu klātbūtne un intensīva krāsu izmantošana, kas veido dinamisku un dzīvīgu vizuālo valodu. Izstādes nosaukums “Skats Apkārt” atspoguļo šo daudzveidību un aicina skatītāju izzināt apkārtējo vidi, pievēršot uzmanību gan plašumam, gan sīkām detaļām. Savos darbos mākslinieks apvieno klasiskos glezniecības elementus ar eksperimentālām tehnikām un medijiem, lai atklātu ainavu kā simbolisku un emocionālu telpu. Skatītājiem tiek piedāvāta iespēja piedzīvot un interpretēt šos darbus, kas ir gan vizuāli pievilcīgi, gan domāšanu stimulējoši, veicinot padziļinātu izpratni par ainavu glezniecību kā mākslas formu.

Ansis Rozentāls 2018. gadā ieguvis maģistra grādu, absolvējot Latvijas Mākslas akadēmiju glezniecības apakšnozarē. Šobrīd mākslinieks studē LMA profesionālās doktorantūras programmā. Kopš 2009. gada regulāri piedalās grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Itālijā, Vācijā, Ķīnā, Beļģijā, Ēģiptē u. c. 2021. gadā ieguvis “Latvijas valsts mežu stipendiju mākslā” un 2018. gadā – mākslinieka Valdemāra Tones stipendiju. Piedalījies vairāku ēku fasāžu apgleznošanā Rīgā. Aktīvi glezno plenēros un piedalās ārvalstu projektos, no kuriem vēlas izcelt projektu Parīzē, kur veselu nedēļu viņš gleznoja “Grand Palais Éphémère”. Savos darbos izmanto klasisko glezniecību kā primāro savas radošās darbības elementu. Glezniecība, viņaprāt, ir vistīrākais izteiksmes veids un visa pamats.

Izstādi organizē Rīgas valstspilsētas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, atbalsta Rīgas dome.

Vairāk informācijas: https://makslastelpa.riga.lv/skats_apkārt/ 

Iesaki rakstu draugiem!