Ceturtdien, 18. maijā Latvijas Fotogrāfijas muzejs atzīmē 30 gadus kopš muzejs 1993. gadā vēra apmeklētājiem durvis un atklāja pastāvīgo ekspozīciju “Latvijas fotogrāfijas vēsture. 1839-1941”. Aicinām muzeja apmeklētājus svinēt Starptautisko Muzeju dienuun Latvijas Fotogrāfijas muzeja jubileju, un apmeklēt bezmaksas pastāvīgās ekspozīcijas ekskursijas plkst. 12.00 un plkst. 16.00.

Latvijas Fotogrāfijas muzejs ir vienīgā fotogrāfijas medijam veltītā atmiņu institūcija Latvijā. Muzejs ir dibināts 1990.gadā un 1993.gada 18. maijā vēris durvis pastāvīgajai ekspozīcijai “Latvijas fotogrāfijas vēsture. 1839 – 1941”. Kopš muzeja atvēršanas ir piedāvāta plaša mainīgo izstāžu programmu, kur daudzšķautnaini atspoguļots fotogrāfijas medijs  Latvijas un ārzemju autoru darbos.

Kaut arī ideja par fotogrāfijai veltīta muzeja nepieciešamību sniedzas 20.gs. sākumā, reālākas aprises muzejs iegūst pēc Pētera Korsaka (1937) un domubiedru inicētās un veidotās izstādes “Fotogrāfijas attīstība Rīgā no 19. gs. otras puses līdz 1940.gadam” (1975) Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā. Sabiedrības atsaucība un ieinteresētība par izstādi labvēlīgi virza procesus un 1991. gada 11. aprīlī jaunā Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja filiāle ieguva Latvijas Fotogrāfijas muzeja nosaukumu. Par muzeja vadītāju kļuva Vilnis Auziņš (1948) un par vēsturnieku, kā arī vēsturiskās ekspozīcijas  “Fotogrāfijas attīstība Latvjā. 1839 – 1941” autoru – Pēteris Korsaks. Ekspozīcija trīsdesmit gadu ilgā periodā ir saglabājusi Pētera Korsaka sākotnējo ieceri – apmeklētāju iepazīstināt ar Latvijas fotogrāfijas vēstures attīstības posmiem hronoloģiskā secībā.

Kopš muzeja izveides uzsākta  Latvijas Fotogrāfijas muzeja krājuma komplektēšana.  Muzejapirmais vadītājs Vilnis Auziņš iezīmēja krājuma veidošanas vadlīnijasjaundibinātās institūcijas darbības koncepcijā (1991 – 2000): “Latvijas Fotogrāfijas muzeja virsuzdevums ir pētīt fotogrāfijas attīstību Latvijas Republikas teritorijā kā kultūras fenomenu un saglabāt ar Latviju saistītās fotogrāfiskās kultūras vērtības.” Šobrīd krājumu veido vairāk kā 60 000 vienības.

Kopš 1977.gada muzeji visā pasaulē ik gadu 18.maijā atzīmē Starptautisko Muzeju dienu. Tie ir muzeju profesionālie svētki un vienlaikus lieliska iespēja pievērst uzmanību muzeju centieniem sekmēt sabiedrības intelektuālo, sociālo un garīgo izaugsmi. Muzeju dienas 2023.gada tēma ir “Muzeji, ilgtspējība, labbūtība”. Starptautiskajā Muzeju dienā apmeklējums ir bezmaksas.

Ekskursijas interesentus lūdzam pulcēties plkst. 12.00 un plkst. 16.00 Latvijas Fotogrāfijas muzeja 2.stāvā.

Vasaras vērienīgākais notikums Bauskā – mūzikas festivāls “Bauska TASTE 2023” – izziņo skatuves mākslinieku programmu uz 4. un 5. augustā gaidāmo festivālu, jau piekto reizi aicinot piedzīvot krāšņu satikšanos Bauskas Pilskalna parka estrādē un izbaudīt festivāla īpašo atmosfēru starp trijām upēm un festivāla debesīm.

Pirmajā dienā (4. augusts) uz festivāla skatuves kāps viens no hip-hop mūzikas žanra pamatlicējiem Latvijā, reperis OZOLS un Latvijas Radio Bigbends,šī gada dziesmu konkursa “Eirovīzija” Latvijas pārstāvji, grupa “Sudden Lights”, grupa “Astro’n’out”, grupa “Triānas Parks”, Aminata, grupa “Bel Tempo”, grupa “Kautkaili”, Lapsene un jaunā māksliniece Avéi. Par vakara ballītes atmosfēru rūpēsies DJ Rudd.

5. augustā apmeklētājus sagaidīs “Eirovīzijas” sensācija no Lietuvas, grupa “The Roop”, šarmantā skatuves dīva Linda Leen, estrādes dziedātājs Žoržs Siksna,SHIPSEA, grupa “The Sound Poets”,Katō, grupa “Rīgas Modes”, grupa “Audiokvartāls”, muzikālā apvienība“Mazais Princis” un reperis rolands če.

Arī šoreiz festivālu plānots aizvadīt labākajās “Bauska TASTE” tradīcijās – ar “Pils” un “Parka” skatuvēm, atpūtas stūrīšiem laiskākiem mirkļiem, bezmaksas telšu pilsētiņu, kā arī īpaši veidotu bērnu zonu jaunākajiem vasarniekiem, lai “Bauska TASTE” kļūtu par patīkamu pirmo festivāla pieredzi visai ģimenei. Tā kā festivāls ir notikums visai ģimenei, arī šogad teritorijā ar prieku uzņemsim četrkājainos draugus.

No 1. marta līdz31. maijam (ieskaitot) apmeklētāji aicināti iegādāties biļeti nedaudz lētāk. Biļetes cena abu festivāla dienu apmeklējumamšobrīd ir 35 eiro. Jauniešiem no 12 līdz 17 gadu vecumam divu dienu biļetes cena ir 30 eiro, bet pensionāriem – 32 eiro.Saglabājot ģimenēm draudzīga festivāla statusu, Latvijas Goda ģimenes apliecības “3+ ģimenes karte” īpašniekiem biļešu iegādei tiks piemērota 10% atlaide no jebkuras kategorijas biļetes cenas.10 % atlaidi no biļetes cenas saņems arī personas ar II grupas invaliditāti. Personām ar I grupas invaliditāti un bērniem līdz 11 gadu vecumam (ieskaitot) ieeja festivālā būs bez maksas.

Interesentiem šobrīd iespējams iegādāties arī vienas dienas biļeti – pieaugušajiem tā maksā 20 eiro, jauniešiem no 12 līdz 17 gadu vecumam vienas dienas biļetes cena ir 16 eiro. Pensionāru vienas dienas biļeti no 1. marta līdz 31. maijam iespējams iegādāties par 18 eiro. Latvijas Goda ģimenes apliecības “3+ ģimenes karte” īpašniekiem 10 % atlaide tiks piemērota arī no jebkuras vienas dienas biļetes kategorijascenas. 10 % atlaidi no vienas dienas biļetes cenas saņems arī personas ar II grupas invaliditāti.

Biļetes pieejamas visās “Biļešu Paradīze” kasēs un tiešsaistē: https://ej.uz/BauskaTASTE2023

Ceturtais festivāls “Bauska TASTE” divu dienu garumā Bauskas pils pakājē vienkopus pulcēja teju 12 tūkstošus apmeklētāju, tādējādi kļūstot par trešo apmeklētāko festivālu Latvijā. Aizvadītajos gados festivāla programmu kuplinājuši tādi Eiropā un Latvijā atzīti mūziķi kā “Daddy Was A Milkman”, “Instrumenti”, “Citi Zēni”, Aija Andrejeva un “Very Cool People”, “Jumprava”, “MESA”, “The Sound Poets”, “Dzelzs Vilks”, “Autobuss Debesīs”, Intars Busulis un Abonementa orķestris, “Skyforger”, “Pērkons”, “Carnival Youth”, “Sudden Lights”, “Astro’n’out”, Ralfs Eilands un Latvijas Radio bigbends, “Satellites LV”, “Menuets”, “Labvēlīgais tips” un citi iemīļoti mākslinieki.

Uz tikšanos starp trijām upēm un festivāla debesīm Bauskā! Un atceries – nekad nav par vēlu mums satikties!

Norises aktualitātēm un jaunumiem aicinām sekot līdzi festivāla “Facebook” lapā https://www.facebook.com/BauskaTASTE un sociālās platformas “Instagram” profilā https://www.instagram.com/bauskatastefestival/, kā arī mājaslapā: https://bauskataste.lv/

Arī šogad pašvaldība izsludināja atklātu konkursu “Jaunu Ziemassvētku dekorāciju izgatavošana, uzstādīšana un demontāža Ogres novadā”, kā rezultātā noslēdza līgumu ar Ziemassvētku dekorāciju ražotāju “First Service”, kas strādā ar zīmolu “December Design”. Šogad Ogres novadā līdz ar jau esošajiem ir uzstādīti trīs jauni oriģināldizaina vides objekti – “Lielvārdes josta un egle” Lielvārdē, “Saule” Ķegumā un “Gaismas grāmata” Ikšķilē.

Ziemassvētki Ogrē

Līdz ar centrālajām svētku eglēm novadā pie baznīcām ir iedegtas 24 izgaismotas lielformāta eņģeļu dekorācijas, veidojot gaismas ceļu uz dievnamiem, Ogrē – izgaismota 3D konstrukcija “Egle” (Tīnūžu/Mednieku/Zilokalnu/Mālkalnes pr.rotācijas aplī), izgaismota 3D konstrukcija “Kariete” ar diviem zirgiem Mālkalnes prospektā, 20 lielo un 17 mazo bumbu dekorācijas Brīvības ielas liepu alejā; 5 mazās, 2 vidējās un 1 lielās bumbas dekorācija Marsona laukumā Ogrē; dekorācija “Laimīgu jauno gadu” rotācijas aplī pie Kalna alejas, noformēti 18 koki Brīvības ielas gājēju promenādē un 1 koks pie Ogres Centrālās bibliotēkas, 2 – pie Kalna prospekta un Bērzu alejas gājēju pārejas, 18 koki – liepu alejā Brīvības ielā.

Liela interese pagājušajā gadā tika izrādīta par iespaidīgo objektu “Betlēmes zvaigzne” uz 23 metrus augstā klinšu kāpšanas torņa Zvaigžņu ielā 11. Grandiozās Ziemassvētku dekorācijas svars ir 2,4 tonnas, un tā veidota no vairāk nekā 66 tūkstošiem LED diožu, kas savijas vairāk nekā 6 kilometros gaismas virteņu. Mirdzošā milzu zvaigzne arī šogad priecē ogrēniešus un viesus!

Svētku sajūtas radīšanai iepretī Ogres novada pašvaldības ēkai ierīkota neliela Kristus dzimšanas ainiņa, pie kuras katru adventes svētdienu no plkst. 16.00 līdz 20.00 sastopamas dzīvas aitas un ganiņi (draudžu mācītāji), ir iespēja sasildīties pie ugunskura un dzirdēt Ziemassvētku mūziku.

No 7. decembra Ogres novada iedzīvotājus un viesus priecēs akcija “Egļu stāsts”, kurā iedzīvotāji, nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji dekorēs savu egli, radot svētku sajūtu visā novadā.

Lai apskatītu rotājumus, Ogres novada Tūrisma informācijas centrs izveidojis karti ar Ziemassvētku rotājumiem un ieteicamo 4 km garo maršrutu svētku dekorāciju apskatei.

Apgaismojumu laiks

Izgaismotie objekti ieslēdzas līdz ar ielu apgaismojumu, aptuveni plkst. 16.00. Taupot līdzekļus, šogad pašvaldība plāno samazināt elektroenerģijas patēriņu, saīsinot dekorāciju izgaismošanas laiku, kas ir līdz plkst. 1.00.

Ziemassvētku noskaņā Ogres novads būs tērpies līdz pat janvāra beigām!

Iepriecinot svētkos savus apmeklētājus, arī vairāku iestāžu apkārtne izdekorēta ar skaistām Ziemassvētku tēmai veltītām rotām.

Ziemassvētku karte Ogrē

Tiekamies Ogres novadā!

Informācijas avots: www.ogresnovads.lv

Daudzi jau droši būs dzirdējuši, ka kaut kur ir mistiku un šausmu pilns parks, kas atrodas Bauskā. Kaut arī dzirdējām, ka parkā staigā briesmonis ar zāģi un var pielavīties no muguras, tas mūs nenobiedēja, lai varētu pastāstīt Jums arī.

Pati parka ideja nākusi no Lietuvas, kur šāda veida parks atrodas jau vairākus gadus un tiek atklāts katru gadu. “Viņiem parks ir ļoti apmeklēts, cilvēkiem patīk, mēs paši katru gadu uz to braucam. Tāpēc šogad izdomājām – kāpēc gan mēs latviešu publikai tādu nevarētu uztaisīt un paskatīties, kā mūsu cilvēkiem patīk šādi parki.”, parka saimniece Agnese Ābolkalna.

Ja gribas nobīties tā pa īstam, tad parkā pieejams šausmu namiņš, kuru gan nav ieteicams apmeklēt bērniem, bet pieaugušiem visas iespējas. Bet, ja gribas bērnam, kādu izklaidi, tad parkā atrodas mājiņa uz vistas kājas, kurā sastopama raganiņa.

Brauciet jau šonedēļ, jo parks būs atvērts līdz 5. novembrim, kur ar noslēguma koncertu uzstāsies “Dzelzs vilks”. (pasākuma laikā ieeja 12€) Vairāk informācijas, mūsu publicētajā pasākumā: Helovīnu šausmu parks Bauskas pilskalnā

Un šeit arī pāris eksponāti, kas bija pieejami apskatei, kas paldies Dievam nekustējās un varēja tos brīvi nofotogrāfēt

Kā mums tautā saka: 3 lietas, labas lietas. Un jau arī mēs to šobrīd varam ar godu teikt! Vēlējāmies Jums pastāstīt, kā tad mums ir gājis šajos, nu jau 3 pastāvēšanas gados. Bet tiem, kas ar mums iepazīstas pirmo reizi, aicinām Jūs izlasīt rakstu par mums, kā arī, kāds mums bija pirmais gads.

Bet tagad ķersimies klāt, atskatam par iepriekšējo un nu jau arī šo gadu.

 

Mūsu 2. gads

Negaidīti otrais mūsu gads iesākās ar mazu neveiksmi un tā bija pandēmija. Kā jau daudziem kultūras darbiniekiem šis bija kā trieciens. Sākumā pasākumu vietas bija vaļā ar dažādu virkni ierobežojumiem, bet pēcāk jau ciet pavisam, kas mums lika mainīt arī mūsu darbību.

Par laimi bijām uzsākuši jaunas mājaslapas izstrādi, kas palīdzēja rast izeju no tā, ka nebija pasākumu. Daba tomēr palika brīva un arī tieši pavasaris bija iesācies, kad viss mostas un paliek krāšņs pēc aukstās ziemas. Mājaslapa tika atvērta tikai ar mūsu Dabas taku, skatu torņu un piknika vietām, lai izglābtos no šiem visiem ierobežojumiem. Redzējām, ka to aktīvi lietojat un apmeklējāt dažādas vietas, kā arī publicējām Jums mazu ieskatu no skaistākajām vietām Latvijā, kur doties.

Protams, līdztekus turpinājām darbu pie mūsu jaunās mājaslapas, kuru redzat šobrīd, lai ierobežojumu noņemšanas gadījumā, mēs būtu gatavi mājaslapu atvērt atkal un piedāvāt Jums pasākumus uz kuriem doties. Tas arī notika, bet diemžēl atkal pēc kāda laika viss tika slēgts un mums atkal nācās mājaslapā nomainīt versiju.

 

Šis – 3. gads

Salīdzinājumā ar otro gadu, trešais izvērtās ļoti veiksmīgs un visi mūsu rekordi tika pārspēti, kaut arī sākumā tā nelikās, jo 3. gads iesākās ar sava veida ierobežojumiem. Bet tomēr pēc īsa laika arī tie jau tika atcelti.

Kad, kā teikt, ceļš bija tīrs, pasākumu vietas un organizatori bija atgriezušies pie darba, arī mēs jau tam bijām sagatavojušies. Pandēmijas laiks deva arī savu labumu, jo bija iespējas mums aktīvi strādāt pie tā, lai uzlabotu mājaslapu, pabeigtu neizdarīto un veiksmīgi pirmajā dienā to palaist. Nācām klajā ar jaunu mājaslapu, plāniem un piedāvājumiem Jums.

Un, protams, tas viss nebija velti. Šajā gadā tika pārspēti visi mūsu iepriekšējie rekordi, kas nebūtu iespējami bez mūsu dārgajiem apmeklētājiem, organizatoriem, sponsoriem un citiem mūsu draugiem. Viennozīmīgi redzējām kāda ir Jūsu šī pasākumu interese un kādas jaunas garšas Jums nepieciešamas tiem.

Veiksmīgākie pasākumi šogad:

  1. Baldones Waterfest 22 – vairāk nekā 30 000 skatījumi
  2. Saulkrastu Ostas svētki – Skultes osta – vairāk nekā 8 000 skatījumi
  3. Ūdens strūklaku, gaismu, uguns un lāzeru uzvedums – vairāk nekā 6 000 skatījumi
  4. Prāta Vētra – Gads bez kalendāra – vairāk nekā 4 000 skatījumi
  5. Multimediāla pastaiga “Nakts parkā” – vairāk nekā 4 000 skatījumi

 

Tāpēc bijām priecīgi redzēt šādus skaitļus tikai dažiem no pasākumiem, kas lika, protams, arī saprast, kur vēlaties doties turpmāk un kādiem pasākumiem pievērst vislielāko uzmanību.

Tomēr visu pasākumu gaisotni mazliet pakliedēja negaidītais karš Ukrainā, kas ieviesa mazu haosu visur pasaulē. Kā jau interesentiem esam atbildējuši, ka mēs atbalstām jebkuru labdarības pasākumu, tieši tāpat kā esam jau to darījuši iepriekš – Austrālijas dzīvnieku glābšanai, bērnu ārstēšanai un citiem labdarības pasākumiem. Tāpēc, aicinām mums sūtīt jebkādu informāciju par labdarības pasākumiem vai citiem piedāvājumiem, lai palīdzētu tiem, kam tas nepieciešams vairāk.

 

Bet nu drīz jau ceturtais

Bet, protams, ka nekas nav beidzies. Katru dienu aktīvi plānojam un strādājam pie tā, lai atbildētu uz Jūsu jautājumu – kur doties – jebkurā brīdī, laikā vai vietā.

Drīzumā gaidāmas vēl papildus lietas jeb funkcijas mājaslapā, lai atvieglotu Jūsu ikdienu un arī sava veida izplešanās citos mērogos – Baltijā.

Kā arī daudz, citi piedāvājumi pasākumu vietām, organizatoriem vai citādi saistītiem kultūras cilvēkiem, arī mūziķiem!

Tāpēc noteikti par to visu ziņosim mūsu sociālajos tīklos – Facebook un Instagram.

 

Jūsu viedoklis mums ir svarīgs

Neskatoties uz visiem mūsu panākumiem un straujo attīstību, mēs neaizmirstam par cilvēkiem kas būvē un attīsta kultūru. Tāpēc mums ir ļoti svarīgs Jūsu viedoklis – aicinām Jūs atstāt kādu ziņu mūsu sociālajos tīklos jeb tādu kā mazu vērtējumu, lai mēs zinātu, atsauksmes vai arī atsūtiet mums vienkāršu ziņu, mūsu čatā, ja tomēr kaut kas nestrādā, vai vēlaties ieteikt kaut ko.

Mūsu lapas, kurās varat atstāt vērtējumu:

 

Tieši Jūs mums ļaujat augt

Kā jau minējām, ka bez Jums visiem tas nebūtu iespējams, tāpēc ļausim ieskatīties mazliet skaitļos, kas kādam varētu būt svarīgi.

Kādi sasniegumi mums ir sanākuši 3 gadu laikā, protams, pa vidu mums ir mazliet traucējis pandēmijas laiks. Bet tomēr skaitļi paši par sevi to pateiks:

KurDoties.lv statistika

Ciešā sadarbība

Neskatoties uz visām neveiksmēm un ķibelēm, kas mums gadījušās pa ceļam neesam zaudējuši nevienu no mūsu sadarbības partneriem. Tāpēc esam vēl joprojām atvērti sadarbībai ar dažādiem uzņēmumiem, organizācijām un cilvēkiem, kas ir gatavi iesaistīties vai jau aktīvi iesaistās kultūras būvēšanā. Sūtiet mums ziņu un mēs noteikti atbildēsim!

 

Liels paldies!

Liels paldies visiem apmeklētājiem par jaunu virsotņu sasniegšanu, kā arī neskaitāmām Latvijas pašvaldībām un pasākumu vietām, kas cītīgi iesūtīja, kā arī atbalstīja mūs ar saviem pasākumiem!

Uz drīzu tikšanos nākamajos jaunumos!

Līdz ar pavasara iestāšanos ļaužu pūļi steidz baudīt dabas tuvumu, tomēr koronavīrusa COVID-19 pandēmijas laikā izšķiroši svarīgi, lai tas tiešām būtu tikai tuvums dabai, nevis drūzmēšanās. Tāpēc nebūtu ieteicams izvēlēties ļoti populārās, visiem zināmās un allaž pārpildītās tūrisma “mekas”.

Tūdaļ seko nākamais jautājums – bet uz kurieni tad doties? Daži iesaka vienkārši atstāt mašīnas ceļmalā un iet iekšā pilnīgi jebkurā valsts mežā. Protams, tā var darīt, un spontanitātes efekts bieži nostrādā veiksmīgi. Tomēr, ja ir vēlēšanās ne tikai pastaigāties svaigā gaisā, bet arī garantēti ieraudzīt kaut ko neparastu, aizraujošu, vizuāli iespaidīgu, zināšanas un mērķtiecība varētu noderēt.
Tātad – kur Latvijā rodamas mazāk izdaudzinātas, taču ne mazāk skaistas vietas? Un, otrkārt, kuras no šīm vietām vairāk atbilstu atvērtas, plašākas telpas jēdzienam, nevis šaurām taciņām vai skatu torņiem, kur grūti paiet garām pretējos virzienos, “nesaberzējoties ar deguniem”? Šajā rakstā mēģināts apkopot vismaz desmit no abiem nosacījumiem atbilstošām vietām pēc “Fotovietu” Latvijas izpētes pieredzes.

Ververu krauja

Ververu krauja

Ververu krauja ir viens no lieliskajiem skatu punktiem uz Daugavas lokiem. No apmēram 40 metru augstās kraujas paveras majestātisks skats uz vienu no upes līkumiem, tā sauktajiem “Daugavas vārtiem”. Pretī pa diagonāli atrodas arī Slutišķu loks, ar Slutišķu krauju, vecticībnieku sādžu un Markovas pilskalnu. Ververu krauja gan nav viegli sasniedzama, uzreiz jābrīdina – šī vieta būs piemērota mazliet rūdītākiem ceļotājiem, nevis ģimenes pastaigām ar maziem bērniem.

Atvērt karti

Akmeņupītes ūdenskritums

Akmeņupītes ūdenskritums

Nezinu, cik korekti ir saukt šo vietu par “ūdenskritumu”, bet Akmeņupītes krāces ir ap 100 metru garš posms tuvu tās ietekai Ogrē, kur upīte veic diezgan strauju kritumu, un ūdens plūsma lauž ceļu starp daudziem (no ledus laikmeta?) te uzkrājušamies akmeņiem. Atšķirībā, no, piemēram, netālu esošā Velna klēpja, uz kuru ved marķētas, šauras taciņas, koronavīrusa laikā Akmeņupītes ūdenskritums ir drošāka izvēle, jo, lai gan tā pēdējos gados ir diezgan popularizēta, šis ir “neorganizēts” apskates objekts, kuru ir samērā grūti atrast un sasniegt (tas garantē, ka “svētdienas izbraucēju” tūkstoši te nemaldīsies). Var nokļūt no vairākām pusēm, brienot caur mežiem un pļavām – pieeju pētiet Balticmaps kartēs, jo Google Maps nesniedz vajadzīgo detalizāciju.

Atvērt karti

Ātrais kalns

Kur doties dabā koronavīrusa laikā? 7 vietas, kuras apmeklēt

Šī nomaļā vieta netālu no Skrundas ir viens no lielākajiem un skaistākajiem klinšu atsegumiem Kurzemē. Ventas krastu pie klintīm var sasniegt, dodoties cauri mežam. Netālu, Ventas otrā krastā atrodas vēl viens atsegums – Gobdziņu klintis.

Atvērt karti

Vērenes ozolu aleja

Kur doties dabā koronavīrusa laikā? 7 vietas, kuras apmeklēt

Ļoti ainaviska, vairākus kilometrus gara ozolu aleja nomaļā un klusā apvidū – lieliska vieta netraucētām pastaigām. Turpat apskatāms arī Vērenes ugunsnovērošanas tornis – neparasta, ar lubiņām apdarināta konstrukcija.

Atvērt karti

Elkas kalns

Kur doties dabā koronavīrusa laikā? 7 vietas, kuras apmeklēt

No Elkas kalna paveras plaša un tāla ainava uz Vidzemes augstienes ārēm. Lai gan Elkas kalns ir ērti piebraucama vieta un te pat ir viens piknika galds, reizēs, kad tur būts, parasti nav cilvēku. Katrā ziņā, tuvojoties šai vietai, jau pa gabalu var redzēt, vai ļaužu daudz vai maz, attiecīgi vai vērts piestāt, vai labāk to atstāt citai reizei.

Atvērt karti

Liedes kalni

Kur doties dabā koronavīrusa laikā? 7 vietas, kuras apmeklēt

Tās šķietami parastās, ar priedēm apaugušās vienmērīgās formas pakalnu muguras pie horizonta patiesībā ir viens no dīvainākajiem dabas veidojumiem mūsu valstī. Liedes kalni ir deviņu citādi līdzenā apvidū izvietojušos pauguru rinda, kuru izcelšanās ir noslēpumā tīta. Šķiet, kam tādam būtu jābūt mākslīgi – cilvēka roku veidotam, gandrīz vai jātic teikai, kas vēsta, ka kalnus reiz sanesuši kareivji ar cepurēm.

Atvērt karti

Buses-Matkules pilskalns un apkārtne

Kur doties dabā koronavīrusa laikā? 7 vietas, kuras apmeklēt

Netālu no Buses-Matkules pilskalna neliels lauku ceļš met līkumu pašā kraujas malā, paverot Latvijai visai neparastu skatu. Mazliet tālāk paveras vēl viens interesants skats (caur spraugu izpļautajā, izzāģētajā nogāzes fragmentā veidojas laba kompozīcija – 2. att.) uz apkārtnes reljefu. Abi šie skati, manuprāt, pārspēj no paša pilskalna redzamo.

Atvērt karti

 

Ieskatieties arī mūsu Dabas taku un skatu torņu kartē, kur doties šajā pandēmijas laikā!

Aicinām būt atbildīgiem un rūpīgi izvērtējiet nepieciešamību apmeklēt publiskās vietas!

 

Avots: Kur doties dabā koronavīrusa laikā? 10 skaistas un vientulīgas Latvijas dabas pērles

29. un 30. augustā, no vieniem dienā līdz diviem naktī radošajā Tallinas ielas kvartālā jau astoto gadu notiks festivāls “Ezīšfests”, kas, kā sola organizatori, būs baudāms, krāšņs, piesātināts un neaizmirstams vasaras noslēguma pasākums.

Nedēļas nogalē Tallinas ielas kvartālā dārdēs pilsētas festivāls “Ezīšfests”

Urbānais “Ezīšfests”arī šogadpriecēs un pārsteigs apmeklētājus, iekļaujot ierastos četrus elementus – plaša klāsta un dažādu gaumju mūziku, alternatīvo un klasisko mākslu, lielisku atpūtu un smieklu pilnu izklaidi. Šogad festivāls pirmo reizi norisināsies divas dienas, un tā teritorija būs lielāka kā iepriekšējos gados. Abās festivāla dienās uz piecām dažādām skatuvēm kāps vairāk nekā 60 mūziķi, mākslinieki, grupas un dīdžeji, kas priecēs visu paaudžu un mūzikas stilu piekritējus.

Uz skatuvēm viesus priecēs vairāki atpazīstami, kā arī ne tik zināmi, mūziķi un apvienības. Starp gaidītākajiem māksliniekiem ir Latvijas alternatīvā rokgrupa “Dzelzs Vilks”, deju mūzikas apvienība “Tranzīts”, regeja grandi “RigaReggae”, alternatīvā pop/rock grupa “SuddenLights”, humorroka pārstāvji “Pirmais Kurss”, virtuves kabarē apvienība “Gapoljeri”, turbo folkaprofesionāļi “Oranžas Brīvdienas”, bohēmiskā popgrupa “Rīgas modes”, latgaliešu repere Ūga, skatuves veterāni “Pienvedēja piedzīvojumi”, valdzinošās balss īpašniece Evija Vēbere, urbānās brīvrunu (freestyle) dzejas jeb repa skaitītāji no “Brīvrunu projekts”, Latvijas hip-hop leģendas Jacques of ST’A un WX, humorakaralis Roberts Gobziņš, pārsteigumupilnā “Amorālāpsihoze”, miksmāsteri Raitis un AG un daudziciti (skatītprogrammu). Svētdienas pievakarē apmeklētājus pārsteigs slepenais mākslinieks. Pie repera Ozola uz “Court” skatuves būs klausāmi tikai hip hop izpildītāji, kamēr uz citām skatuvēm skanējums mīsies un krustosies, bet neatkārtosies. Tāpat apmeklētājus priecēs iecienīti komiķi no “Comedy Latvia” un “Sieviešu stendaps”, vairāku improvizācijas teātru priekšnesumi.

Bez mūzikas papildus abas dienas būs iespējams uzņemt vai veidot mākslu un izklaidi dažādos veidos un formās, piemēram,spēlējot prāta spēles, novusu, beerpongu vai galda tenisu, piedalīties konkursos, iesaistīties gleznošanas un zīmēšanas meistardarbnīcās, uzspēlēt dažādas galda spēles, vakarpusē Tallinas ielas kvartāla laukumā skatīties brīvdabas kino memo filmu izlasi. Abus vakarus no 19:00 norisināsies “Akmens, šķēres, papīrīts” sacensības, kur ringā satiksies taktika, veiksme un jautrība. Par festivālētāju apetīti gādās bārs “Ezītis Miglā”, kā arī pārējie Tallinas ielas kvartāla rezidenti un arī daži viesi. Tikmēr meistarīgie bārmeņi pārsteigs un atveldzēs apmeklētājus ar spridzinoši reibinošiem kokteiļiem un citiem atsvaidzinošiem dzērieniem. Abās dienās pirmos simts viesus sagaidīs gards pārsteigums.

Ar pilnu pasākuma aprakstu iepazīties un iegādāties biļetes iespējams festivāla mājas lapā www.ezisfests.lv. Pasākumā tiks sekots līdzi COVID-19 ierobežojumiem, tāpēc biļešu skaits ir ierobežotā skaitā. Ieeja festivālā no Miera ielas 34 būs atvērta no 13:00, bet no 14:00 sāksies mūziķu un mākslinieku uzstāšanās. Lai rudenīgie laika apstākļi netraucētu pasākumu un nelītu lietus, ikvienam apmeklētājam iesakām ierasties ar lietus mētelīti un fantastiski labu garastāvokli. Nepalaid garām iespēju kārtīgi atzīmēt vasaras noslēgumu, un uz tikšanos jau rīt vai parīt Ezīšfestā!

Seko jauniem līdzi:
Ezīšfesta mājaslapā – www.ezisfests.lv
Ezīšfesta Facebook lapā – www.facebook.com/ezisfests
Ezīšfesta Facebook pasākumā – https://www.facebook.com/events/439580343446817/
Ezīšfests Instagram lapā – https://www.instagram.com/ezisfests/

Sākoties vasarai un valdībai lemjot par dažādu ierobežojumu atcelšanu un atļauju rīkot pasākumus, nolēmām mūsu mājaslapu atvērt atkal. Pagaidām gan tajā pašā versijā, bet drīzumā gaidiet jaunumus no mums! Sekojiet mums Facebook, lai arī zinātu KurDoties un apmeklējiet mūsu mājaslapu!

Kāpēc tā pati mājaslapa?

Pandēmijas laikā radās dažādas problēmas un situācijas ar ieplānotajiem pasākumiem, kurus nācās atcelt, kā arī daudzus no ieplānotājiem darbiem un plāniem nācās atlikt uz vēlāku. Protams arī mūsu draugiem šajā laikā radās dažādu darbu pieplūdums, kuri atņēma ļoti daudz laika no izstrādes darbiem un nepaspējām pa šo laika periodu radīt ko jaunu. Lai jūs nepaliktu bez informatīvā atbalsta nolēmām ar mūsu draugiem, ka tomēr mājaslapu palaidīsim to pašu un strādāsim paralēli pie jaunas.

Būs kaut kas jauns?

Sadarbībā ar mūsu draugiem Prof. Designs gatavojam kaut ko svaigu uz valsts svētkiem vai Ziemassvētkiem. Pa nenoteiktiem laika periodiem sniegsim Jums iespēju ieskatīties jaunajā mājaslapā, kas bija daļa no tās, kas tika publicēta vīrusa pandēmijas laikā. Turpmāk mēs lēnām publicēsim Jums lietojamu mājaslapu jaunā izskatā, lai varētu ar to iepazīties.

Dabas objektu karte

Ideja radās, kad valstī tika izziņots ārkārtas stāvoklis un visi pasākumi tika atcelti, kas mūsu mājaslapai kaitēja ļoti. Tāpēc mēs izdomājām kādu plānu B, lai nebūtu vispār jāizslēdz mājaslapa un tajā nebūtu nekā. Tāpēc izveidojām dabas objektu karti, kurā tika saliktas dabas takas, skatu torņi un piknika vietas, kuras varēja apmeklēt, kaut arī pēc tam daudzi no tiem tika slēgti ierobežojumu dēļ. Drīzumā no jauna sniegsim Jums iespēju šo karti redzēt un lietot atkal, lai interesentiem tā būtu pieejama.

 

Sekojiet mums līdz Facebook lapā un padodiet šo ziņu saviem draugiem!

Ir pienācis februāris, kas nozīmē to, ka mums ir apritējis pirmais gadiņš! Tagad jāēd kūkas un jādzer šampanietis, bet mūsu darbs nav apstājies un kamēr Jūs lasāt šo rakstu, mēs jau turpinām meklēt nākamo pasākumu, kuru pievienot mājaslapā, lai tieši Jūs zinātu Kur Doties!

Pirmais gads

Pirmais gads mums pagājis ar ļoti lielu izpēti par īpašībām Latvijas kultūras un izklaides pasaulē, kā arī cilvēku paradumus meklējot pasākumus vai informāciju par tiem. Cītīgi attīstot mūsu pasākumu platformu līdz jaunam līmenim, lai Jums būtu ērti atrast vajadzīgo notikumu jūsu apkārtnē, kā arī saplānot Jūsu nedēļas nogali.

Sadarbība

Esam pirmajā gadā sastrādājušies ar dažādiem pasākumu organizatoriem, menedžeriem un citiem kultūras cilvēkiem. Ar kuriem izdevās mazliet iepazīt ne tikai Latvijas kultūras dzīvi, bet arī bija iespēja mazliet izpētīt kultūru un izklaides pasauli ārpus Latvijas robežām un iepazīt mazliet arī kaimiņu pasākumus.

Daži no pasākumiem, kurus apmeklējām arī mēs un atbalstījām, atrodami mūsu Jaunumu sadaļā, par kuriem varam izlasīt, kā arī aktīvi sekot šai sadaļai un apmeklēt līdzīgus pasākumu nākotnē!

Paldies visiem atbalstītājiem un partneriem ar kuriem izdevās apmeklēt gan pasākumus, gan arī attīstīt mājaslapu jaunā līmenī. Īpašs paldies Digitālājai Dizaina studijai “Prof. Designs“, pasākumu aģentūrai “THP Production“, kā arī Gaitim Lazdānam par piedāvātajām iespējām un ieguldīto darbu šī gada laikā!

Tālākie plāni

Attīstot mājaslapu un veicot dažādus pētījumus, sapratām, ka ar esošo mājaslapu, kas tika radīta mūsu pirmajiem soļiem, diemžēl nespēsim turpināt mūsu ceļu, izplešoties ar dažādām funkcijām, informācijas papildinājumiem u.tml. Tāpēc drīzumā būs lielas izmaiņas arī mūsu mājaslapā, kura bija jāatjauno un jāpaplašina ar funkcijām, lai Jums būtu vēl ērtāk atrast sev tīkamus pasākumus un Kur Doties nedēļas nogalē vai kādā citā brīvdienā.

Sekojiet līdzi mums Facebook lapā un mājaslapā!

Ugunsgrēki, kas pārņēmuši visus Austrālijas dienvidus ir postošākie, kādi līdz šim piedzīvoti. Nopostīta jau trešdaļa Ķengura salas, Austrālijas dienvidos, pilnībā iznīcinot atsevišķu augu sugas. Bojā gājuši jau miljoniem savvaļas dzīvnieku, ir arī cilvēku upuri. Uguns nogalinājusi jau 50 000 koala lāču un gandrīz pilnībā iznīcināta plēsīgo somaiņu – dunnartu populācija. Kopš ugunsgrēku sākuma visā Austrālijā varētu būt cietis jau pusmiljards dzīvnieku.

Šobrīd visā pasaulē tiek vākti ziedojumi, lai palīdzētu glābšanas dienestiem un savvaļas dzīvnieku glābšanas organizācijām.

31. janvārī, klubā REPUBLIKA, norisināsies labdarības koncerts, kurā savāktie ziedojumi tiks nosūtīti Austrālijas savvaļas dzīvnieku glābšanas organizācijai „Wildlife Rescue”.
https://www.wires.org.au/

Koncertā piedalās:

Baltais Ciemiņš (punk/thrash)
Silvia (alternative rock)
Fonoplane (progressive rock)
Everlust (gothick rock/melodic metal)
Sub Scriptum (alternative/ indie rock)
Hypervert (dark’n’roll)
Blind Shapes (hard rock)
Terror Activator (crossover/thrash metal)
Pūķa Gars (alternative metal)

Labdarības koncertu atbalsta:

THP Production,
Latvijas Rokmūzikas Asociācija,
Pasākumu platforma KurDoties.lv,
Prof. Designs,
Klubs Republika,
Baltic Travel Group,
Metal United World Wide (Austrālija),
Black-Roos Entertainment (Austrālija).

Palīdzēsim Austrālijas savvaļas dzīvniekiem kopā!