Loading Events
VEF JAZZ CLUB | Artūrs Sebris un Fried Bananas/ Funcoolio/ Very Cool People

(Noticis pasākums) VEF JAZZ CLUB | Artūrs Sebris un Fried Bananas/ Funcoolio/ Very Cool People

18.08.2022 19:00
Mežaparka Zaļais teātris, Rīga, Latvija

Pasākuma informācija

Katra mēneša vidū, ceturdienas vakarā  trīs izcilu džeza mūziķu grupas pulcēsies uz Zaļā teātra skatuves, lai atskaņotu savas oriģinālprogrammas nesteidzīgā vasaras vakara gaisotnē. Tā būs kolorīta Latvijas pieredzējušāko džeza izpildītājmākslinieku parāde – 18.augustā klausītāji varēs baudīt tādu izcilu grupu kā ARTŪRS SEBRIS UN FRIED BANANAS, FunCOOLio un VERY COOL PEOPLE sniegumu. 

Funcoolio “10 years of Baltic fusion”. Albuma prezentācijas koncerts
Very Cool People. 50 Years Of Influence
FunCOOLio “10 Years of Baltic Fusion”

 

FunCOOLio

Georgijs Panfilovs (elektriskā ģitāra)
Deniss Gradaļevs (basģitāra, kontrabass)
Jurijs Osipovičs (bungas)
Viktors Ritovs (Hammond ērģeles, Rhodes piano)
Freds Ormēns (Fred Hormain, Francija/Latvija, saksofons)

FunCOOLio ir grupa no Rīgas (Latvija), kas izpilda oriģinālkompozīcijas “Baltic fusion” stilā. Radošās apvienības pamatsastāvā darbojas ģitārists Georģijs Panfilovs, bundzinieks Jurijs Osipovičs, basģitārists Deniss Gradaļevs un ērģelnieks Vladimirs Tuzovs. Ar šo sastāvu FunCOOLio veiksmīgi uzstājas uz skatuves jau vairāk nekā desmit gadus.

Pagājušā gada 3. novembrī nāca klajā FunCOOLio otrais studijas albums ar nosaukumu “VOL.2”. Albums tika izdots zem mūziķu pašu leibla Funcoolio Records. Albuma “VOL. 2” desmit instrumentālo skaņdarbu autori ir Georģijs Panfilovs un Deniss Gradaļevs. Materiāls albumam ir ticis ierakstīts koncertu laikā un, nobriestot studijas ierakstiem, papildināts ar jaunām idejām. Albuma tapšanā piedalījušies džeza mūziķi un grupas draugi no Latvijas, Vācijas, Francijas un Lielbritānijas. Katram mūziķim ir izdevies sākotnējai idejai pielikt kaut ko savu, piepildīt to ar personīgo pieredzi.

Koncertā Mežaparka Zaļajā teātrī  grupa uzstāsies kopā ar džeza saksofonistu un komponistu no Francijas Fredu Ormēnu, ar kuru sadarbība aizsākusies pēc kopīgas uzstāšanās festivālā “Ģitāristu sesija 2017” Praulienā (Latvija). Freds piedalījies vairākās grupas turnejās, tostarp uzstājies festivālā “Petrojazz 2019” (Sanktpēterburga) un Alekseja Kozlova džeza klubā (Maskava). Freda unikālais alta saksofona tembrs piešķir skaņdarbiem Funky Generation un Dangerous Angel funky grūvu. Kompozīcijās Medley un Key to my Heart Freds izpilda atmiņā paliekošus un melodiskus solo.

Citi mūziķi, kas koncertējuši FunCOOLio  sastāvā un ir dzirdami albuma ierakstā ir flautists Iļja Gusarovs (Igaunija/Vācija), pianists Mihails Kaspers (Lielbritānija), saksofonists Deniss Paškevičs. Zīmīgi, ka skaņdarbā Pearl of Riga, kura atskaņojumā piedalās Deniss, ir izmantotas leģendārās elektriskās ērģeles “Pērle”, kas ražotas pagājušā gadsimta 80. gadu sākumā Rīgas mūzikas instrumentu fabrikā (RMIF).

Ieraksts ir pieejams Bandcamp, Spotify, iTunes, Deezer un citās straumēšanas platformās. Īstiem analogās skaņas cienītājiem ir iespēja pasūtīt fizisku albuma kopiju vinila platēs vai kasetēs, izmantojot grupas lapu Bandcamp vietnē.
Albuma producenti: Georģijs Panfilovs un Deniss Gradaļevs.
Skaņu ierakstīja un miksēja Deniss Gradaļevs Funcoolio Records studijā. Albuma māsterings: Kaspars Putriņš.
Vāka noformējums: Dmitrijs Makonnens. Vāka fotogrāfija: Mihails Koroļkovs.

 

ARTŪRS SEBRIS & FRIED BANANAS

Kristians Kalva (trompete)
Artūrs Sebris (saksofons)
Artjoms Sarvi (klavieres)
Pēteris Liepiņš (bass)
Pauls Ķierpe (bungas)

Fried Bananas ir ansamblis, kur apvienojušies draugi, kuriem ļoti patīk spēlēt un aranžēt džeza mūziku. Ansamblis radies 2017.gadā, kad arī top pirmās Artjoma un Artūra aranžijas. Nosaukums radies no Dekstera Gordona kompozīcijas ar tieši tādu pašu nosaukumu.  Ansambļa dalībnieki aktīvi muzicē zināmākajos Latvijas džeza sastāvos (Jelgavas Big Band u.c.)

Šajā vakarā varēs dzirdēt amerikāņu džeza klasiķu – Dekstera Gordona, Slaida Hemptona, Airto Moreiras un Džo Hendersona kompozīcijas, kā arī latviešu autoru darbus –  Artjoma Sarvi un Artūra Sebra kompozīcijas.

 

VERY COOL PEOPLE Programmas nosaukums: “50 Years Of Influence”

Oskars Ozoliņš (trompete, vokāls)
Māris Jēkabsons (tenora saksofons, vokāls)
Laura Rozenberga (trombons, vokāls)
Kristaps Lubovs (baritona saksofons, vokāls)
Elvijs Grafcovs (ģitāra, bandžo, vokāls)
Māris Vitkus ( ērģeles, sintezators, klavieres, vokāls)
Jānis Olekšs (bass, vokāls)
Andris Buiķis (sitaminstrumenti, sintezators,vokāls)

Latvijā zināmākā džezfanka grupa “Very Cool People” turpina māksliniecisko lidojumu neierobežotas dauzīšanās augstumos. Šobrīd tas sasniedzis astotā albuma “50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism” huligānisko atzīmi jeb pozitīvu muzikālo ironiju par Latvijas turbulento jaunāko laiku pagātni. Tapis arī jauns videoklips albuma nu jau piektajam singlam “Rapid Dough – Peļmjaški”. Daļa no šīs mūzikas skanēs koncertā Mežaparka Zaļajā teātrī.

Grupas dalībnieki ar šo instrumentālās mūzikas albumu pasakās saviem pedagogiem jeb iepriekšējai mūziķu paaudzei, kas līdzēja džezam un rokenrolam izdzīvot arī dzelzs priekškara šajā pusē, kā arī trakajos deviņdesmitajos. Viss pateikts jau albuma nosaukumā – džezs šeit savijas ar klasisko mūziku, balkānu mūzika ar metālu, surf mūzika ar fanku un soulu, bet kormūzika ar klezmeru un citu Latvijā dzīvojošu tautu muzikālo mantojumu.

Lai arī albumā izteikti jūtama pagātnes atvilktnē iedokumentēto laiku muzikālā ietekme, šis ir oriģinālskaņdarbu apkopojums, kura autori ir gan grupas ģitārists un vadītājs Elvijs Grafcovs, gan saksofonisti Māris Jēkabsons un Kristaps Lubovs, gan bundzinieks Andris Buiķis un grupas taustiņinstrumentālists, kā arī loģistikas nodaļas vadītājs Māris Vitkus, kuram šī ir publiskā debija komponēšanā.

Katrs skaņdarbs izlaists caur ļoti skrupulozu atlases mehānismu, un aranžējumi mainīti tā, lai viss šķistu cienīgi grupas bīstamākajai dalībniecei, trombonistei Laurai Rozenbergai. Protams, neviena kompozīcija netika iekļauta albumā arī bez kebabu impērijas magnāta, brīvā laikā arī trompetista Oskara Ozoliņa piekrišanas. Skaņdarbu nosaukumus savukārt pārbaudīja grupas basists un psihologs Jānis Olekšs, kā rezultātā tie nedz aizskar, nedz aizvaino kādu dzīvu būtni vai augu.

Šis ir grupas astotais albums un piektais, ko grupa izdod kopš 2017. gada, tādējādi joprojām pildot solījumu, ka katru gadu tiks izdots stilistiski citādāks jauns albums, kas savukārt nozīmē cieņas izrādīšanu sešdesmito un septiņdesmito gadu mūziķu darba kultūrai, kad šāda prakse bija ierasta.

“Man ļoti patīk, kā mūziķi strādāja agrāk,” uzsver Elvijs Grafcovs. “Piemēram, Stīvijs Vonders, “Jackson 5”, “The Supremes”, Mailzs Deiviss, “Led Zeppelin”, Džimijs Hendrikss. Katru gadu viņi izdeva vienu vai pat vairākus albumus un spēlēja neskaitāmus koncertus. Arī mans galvenais radošās iedvesmas avots Salvadors Dali katru dienu radīja vairākus mākslas darbus – gan gleznoja un veidoja skulptūras, gan fotografēja un filmēja, kā arī rakstīja literārus darbus un darīja vēl milzum daudz citu radošu lietu…”

“Ar Deivu vēlējāmies sadarboties jau sen,” stāsta Elvijs. “Viņš arī atzinīgi izteicās par mūsu grupu un tās mūziku, taču līdz šim tomēr bija atteicis laika trūkuma vai arī finansiālu iemeslu dēļ. Taču šoreiz pieteicāmies ļoti laicīgi, nenospraudām drastisku dedlainu un ar daļēju Valsts Kultūrkapitāla fonda līdzfinansējumu mums beidzot izdevās sadarbība arī ar Deivu, par ko esam ļoooti iepriecināti!”

Albuma kolorīto dizainu veidojis Gatis Pakalns – Londonā dzīvojošs dizainers, kurš pirms 14 gadiem radījis arī nu jau slavenos “Very Cool People” kaķus un turpinājis sadarbību ar grupu arī pēcāk. Jaunā albuma vāku rotā reāla, pie sienas piestiprināta 2 x 2 metru paklāja fotogrāfija. Šo tepiķi pēc Gata izstrādāta dizaina parauga grupa pasūtīja Beļģijā, jo tā izrādījās tuvākā vieta, kur var pasūtīt tik īpaša dizaina paklājus.

Ar to grupas dizainiskās izpausmes gan nebeidzās, jo albuma bukleta fotosesijai īpaši tika sagatavota arī pati siena – Māris Vitkus uz tās izlīmēja īpašas, no vētrainajiem laikiem mantotas tapetes. Tad Elvijs ar Māri kādā Rīgas mikrorajonā iegādājās tikpat autentisku dīvānu, kas tad arī kļuva par galveno fotografēšanās platformu visiem grupas dalībniekiem. Visu albuma noformējumā manāmo fotogrāfiju autors ir rokenrola iemiesotājs ar un bez fotokameras Jānis Škapars. Kopējā albuma dizaina ideja plivinās kaut kur starp vēsturisku ģimenes albumu un deviņdesmito gadu mūzikas cienītāju artefaktiem.

Vienlaikus ar jauno albumu grupa laiž klajā arī piekto tā singlu un videoklipu “Rapid Dough – Peļmjaški”. Šajā video redzami tēli no visiem iepriekšējiem ar jauno albumu saistītajiem klipiem, līdz ar to, šis uzskatāms par tādu kā grand finale. Tajā viss beidzot tiek salikts pa augstākās loģikas plauktiem – kāpēc ir kebabi, kāpēc pazuduši meksikāņu kovboji Bikstos, kāpēc Laurai patīk kulinārija un bokss, kas ir tas jocīgais cālis, kas redzams grupas klipos, un visbeidzot, kāpēc Mārim Vitkum patīk darboties ar aplikācijas papīru un dekorēt skatuves septiņdesmito gadu stilā…

VCPCD0008 c+p 2021 SIA Very Cool People. Albums ierakstīts Rīgas Reformātu baznīcas pagraba studijā “Mints Music Studio” pie skaņu operatora Tāļa Timrota.
Miksēja ierakstīto materiālu Andris Buiķis Ciemupē. Producēja albumu Elvijs Grafcovs. Māsterversija Deivs Makneirs “Dave McNair Mastering” studijā Ziemeļkarolīnā, ASV.

Lasīt vairāk...



Citi pasākumi